Rekordowy rok szkockiej turystyki – a co z Wielką Brytanią?

Aż o 15.6% turystów więcej odwiedziło Szkocję w roku 2016, Wielka Brytania z kolei zanotowała wzrost na poziomie ledwie 7.2%. Wygląda na to, że morskie klify pokryte popłochem pospolitym przyciągają więcej turystów, niż Big Ben i Tower of London.

Według The Association of Leading Visitor Attractions (ALVA) rośnie liczba turystów odwiedzających Szkocję, ale najpopularniejsze zabytki Wyspy wciąż znajdują się w Wielkiej Brytanii – a w zasadzie w samym Londynie. Właśnie w stolicy Zjednoczonego Królestwa znajdują się najchętniej odwiedzane atrakcje. Pomimo zagrożenia terrorystycznego ludzie z całego świata nadal chętnie jeżdżą do Londynu. Czy zamach z 22 marca w jakiś radykalny sposób wpłynie na tą tendencję? Czas pokaże.

- Advertisement -

Jak Brexit odbije się na cenach, naszych zarobkach i gospodarce?

Co turyści najczęściej zwiedzali w 2016 roku? Aż 6 420 395 trafiło do British Museum, które może uchodzić za prawdziwą turystyczną wizytówkę kraju. Liczba ta z pewnością robi wrażenie, ale po prawdzie największa atrakcja UK zanotował spadek na poziomie 5%. Na drugim miejscu uplasowało się National Gallery (6 262 839), a podium zamyka Tate Modern (5 839 197). Trzeba dodać, że wstęp na wszystkie te obiekty jest bezpłatny.

A co ze Szkocję? Szkockie Muzeum Narodowe odwiedziło 1 810 948 osób – oznacza to wzrost o 16% w stosunku do 2015 roku. Kolejne miejsca należą do zamku w Edynburgu (1 778 548 wzrost o 13%) oraz Szkockiej Galerii Narodowej w Edynburgu (1 544 069).

Z ostatniej chwili: Donald Tusk otrzymał list uruchamiający art. 50. Brexit oficjalnie rozpoczęty!

Najistotniejsze jednak wydaje się to, że turyści zostawiają coraz więcej pieniędzy w Szkocji. Tendencja jest bardzo wyraźna – do kraju położonego nad rzeką Tay przyjeżdża coraz więcej osób. Trend ten utrzymuje się i przez najbliższy czas utrzymywać się będzie.

Teksty tygodnia

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Podwyżka czynszu, cen Internetu i wzrost świadczeń – ważne zmiany finansowe w lipcu

Nadchodzący miesiąc jest niezwykle ważny w finansach i opłatach. Zmiany finansowe w lipcu dotkną wielu mieszkańców w Holandii. Dlatego warto wiedzieć, co i kiedy ulega modyfikacji?

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Opłata za nieodwołaną wizytę u lekarza – 100 Euro!

Choć nie ma jednolitej podstawy prawnej, coraz więcej placówek wprowadza opłatę za wizytę, na której pacjent się nie pojawił. Standardowo jest to 100 Euro.

Migranci oskarżają Polskę o przemoc i łamanie praw człowieka!

Migranci nie chcą wracać z Niemiec do Polski. Oskarżają nasz kraj o przemoc, pushbacki i łamanie praw człowieka. „Byliśmy bici, izolowani, traktowani jak zwierzęta”. Czy Polska łamie konwencje międzynarodowe, czy tylko odpiera hybrydowy atak Łukaszenki?

Przeczytaj także