Merkel poucza polski rząd – „nie można akceptować odmowy przyjmowania muzułmanów”

Można różnie oceniać politykę uprawianą przez Angelę Merkel, szczególnie tą w zagranicznym wydaniu, ale niemieckiej kanclerz nie sposób odmówić konsekwencji i wytrwałości w realizowaniu wcześniej założonych celów.

Merkel z uporem lepszej sprawy broni imigracyjnej polityki Niemiec, a jako jeden z najważniejszych polityków Unii Europejskiej nie waha się przed pouczaniem innych rządów w tej, jakże drażliwej i budzącej kontrowersje, sprawie. Ostatnio w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej ARD zachwalała obowiązujący system relokacji uchodźców i podkreślała, że nie można zaakceptować postawy tych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców z ogarniętą wojną rejonów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Advertisement -

Merkel nie pyta czy zajmować się tym problemem, bo jest dla niej oczywiste, że Europa z otwartymi ramionami powinna witać imigrantów, ale w jaki sposób. „Chodzi o to, by lepiej i bardziej sprawiedliwie rozdzielić uchodźców, którzy już znajdują się u nas” – mówiła, mając na myśli rzecz jasna Niemcy.

Założył portal internetowy, przez który ludzie zapraszają uchodźców do swoich domów

Żadne państwo nie zostało przez nią wskazane palcem, ale zwracając uwagę, że „kilka krajów nie chce brać w udziału” w relokacji wezwała je do większej otwartości. Nietrudno się domyślić, że miała na myśli członków kraje grupy Wyszehradzkiej, a więc Polskę, Węgry, Czechy i Słowację, które krytykują politykę obowiązujących kwot redystrybucji migrantów w ramach Unii Europejskiej.

„Tym, czego nie można zaakceptować, jest stanowisko niektórych krajów, które mówią: z zasady nie chcemy mieć muzułmanów w naszym kraju, niezależnie od tego, czy jest to konieczne z powodów humanitarnych, czy też nie. O tym musimy rozmawiać” – oświadczyła pewnie kanclerz Niemiec, której podejście do kryzysu uchodźczego krytykują już nawet jej partyjni koledzy, czego przykładem były wypowiedzi Sigmara Gabriela, ministra gospodarki i szefa koalicyjnej partii SPD.

Eksplozja w Brukseli! Czy to kolejny zamach ISIS?

W całej tej dyskusji warto jednak zadać sobie pytanie czy aby ci imigranci, których niemiecki rząd tak chętnie chce przesiedlić będą chcieli na stałe osiedlić się w Polsce, Węgrzech czy na Słowacji. Gdyby tak było to pewnie przyjechaliby od razu do tych krajów, a nie próbowali za wszelką cenę zostać w Niemczech…

Teksty tygodnia

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie