Tak właśnie wygląda hodowla kur z „wolnego wybiegu”. Obrońcy praw zwierząt są zdruzgotani!

Od wielu lat obrońcy praw zwierząt domagają się polepszenia warunków zwierząt hodowlanych. Właściciele kurzych ferm postanowili ustąpić. Jednak jak się okazuje, zmiana była pozorna. „Daily Mail” ujawnił, jak naprawdę wygląda hodowla kur z wolnego wybiegu.

„Daily Mail” opublikował wyniki śledztwa przeprowadzonego przez jednego z wolontariuszy Animal Sanctury. Nagrany ukrytą kamerą film pokazuje, jak faktycznie wygląda hodowla kur z wolnego wybiegu. Jak się okazuje, warunki zapewniane zwierzętom na farmie Norfolk zasadniczo odbiegają od tego, co deklaruje właściciel.

Jak relacjonuje wolontariusz, warunki, w których trzymane są kury są wprost zatrważające. 16 tys. zwierząt jest stłoczonych w hali, w której nie ma wystarczająco miejsca. Kury nie mogą się nawet ruszyć. Co więcej zwierzęta siedzą w pomieszczeniu bez dostępu światła i powietrza. Woda jest wymieniana bardzo rzadko, a pasza jest po prostu rzucana w zwierzęta – te, którym uda się ją znaleźć – jedzą, te, którym nie – nie jedzą.

Większość zwierząt jest wychudzona, ma rany, niektóre z nich są zupełnie pozbawione piór, co jest efektem walki o pożywienie.

Pomieszczenie nie jest także sprzątane. W hali zalegają setki kilogramów odchodów. W powietrzu unosi się nieznośny fetor. Nie trzeba przypominać, że takie warunki mogą skutkować jedynie chorobami i namnażaniem się pasożytów, które są później w mięsie.

Brexitu jeszcze nie było, firmy już tracą. Dlaczego?

– To przerażające. Niestety, system kontroli kurzych ferm nadal nie funkcjonuje należycie. Jedyne, co mogę w tej sytuacji zalecić to kupowanie jaj i mięsa kurzego ze źródeł, co do których jesteśmy pewni – mówiła profesor Christina Nicol z Bristol University.

Teksty tygodnia

Czy Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Według raportu The Economist mediana zarobków Polaków w Wielkiej Brytanii nieznacznie przewyższyła medianę zarobków Brytyjczyków. Czy zatem Polacy w UK zarabiają więcej niż Brytyjczycy?

Niemcy zaostrzą kontrole graniczne i politykę wobec imigrantów

Niemcy chcą zaostrzyć swoją politykę imigracyjną. Nowy minister spraw wewnętrznych, Alexander Dobrindt zamierza zwiększyć kontrole graniczne.

Coraz więcej Polaków pracuje w Holandii, a mieszka na co dzień w PL

Wśród pracowników transgranicznych w Holandii jest coraz więcej Polaków. W ten sposób Polacy pracujący w Holandii doganiają Belgów i Niemców.

Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Obniżka stóp procentowych. W tle porozumienie między UK i Trumpem

Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych po pesymistycznych danych ekonomicznych. W międzyczasie zawarto porozumienie handlowe z USA.

Przeczytaj także