Pobierała child benefit, chociaż nie znała angielskiego

Matka czwórki dzieci pobierała child benefit przez prawie cztery lata, chociaż nie mówi po angielsku. Łącznie rodzina otrzymała 250 tys. funtów. Sprawa trafiła do sądu.

30-letnia Sufia Begum jest matką czwórki dzieci wraz nimi i mężem mieszka w Bedford. Kobieta nie pracuje – zajmuje się wychowywaniem dzieci. Jedynym żywicielem jest jej mąż.  Mogłoby się wydawać, że to rodzina jakich wiele – nie pierwsza i nie ostatnia, która ma problemy finansowe i korzysta z zasiłków.

- Advertisement -

Jednak sytuacja rodziny Begum różni się od rodzin, które istotnie potrzebują zasiłków. Mianowicie mąż Sufii pracuje jako dyrektor jednej z bardzo dobrze prosperujących firm. Najwyraźniej jednak zarobione pieniądze nie wystarczały na zaspokojenie potrzeb rodziny. Sufia postanowiła ubiegać się o child benefit.

Kłamliwy tekst z „The Sun” szkaluje Polaków

Dochody rodziny były zbyt wysokie, więc kobieta składała fałszywe oświadczenia posiłkując się danymi swoich krewnych. Przez cztery lata rodzina dostała łącznie 250 tys. funtów. Sprawa trafiła do sądu.

Podczas rozprawy okazało się, że kobieta siedmiokrotnie była wzywana przez urzędników w celu poświadczenia dochodów. Za każdym razem jednak Begum twierdziła, że wpisane przez nią dane są poprawne. Na pytanie sędziego, dlaczego okłamywała urzędników, kobieta odpowiedziała, że nie zna zbyt dobrze angielskiego, więc po prostu musiała źle zrozumieć urzędników i pytania w formularzu.

Co najciekawsze, sąd nie uznał działania kobiety za łamanie prawa. Zarzuty zostały oddalone, Begum ma jedynie pokryć koszty sądowe w wysokości 200 funtów.

Teksty tygodnia

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Awaria banku to niemal codzienność. Ile gotówki warto mieć w domu?

Awarie systemów bankowych, black out, blokada konta po włamaniu…...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie