Oto 5 RZECZY najbardziej wkurzających podczas szukania pracy:

Serwis praca.pl zbadał co najbardziej denerwuje poszukujących zatrudnienia. Pierwsze zaskoczenie – aż 99 procent osób jest rozczarowanych tym, co dzieje się podczas szukania pracy. Zwłaszcza sposobem w jaki są traktowani przez potencjalnych pracodawców. Praca w Anglii jest łatwiejsza do znalezienia?

Grzechy główne to:

- Advertisement -

Mała liczba ogłoszeń rekrutacyjnych,

Brak informacji zwrotnej po wysłaniu CV

Niepewność wysokości wynagrodzenia

Aż 44 proc. kandydatów najbardziej narzeka właśnie na brak odpowiedzi ze strony pracodawców.  Jedynie 29 proc. firm dba, by każdy kandydat, po przesłaniu do firmy CV, otrzymał informację zwrotną, wynika z badania „Candidate Experience”, przeprowadzonego przez Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

Praca w Polsce to nie praca w Anglii, zarobki są tajne

W Wielkiej Brytanii pracy szuka się pewnie łatwiej. Praca w Anglii, podobnie jak praca w USA, zazwyczaj jest określana jasno sprecyzowanymi stawkami zarobków – godzinowych, tygodniowych, rocznych. Widełki płacowe w polskich ogłoszeniach podawane są bardzo rzadko, co dla kandydata wysyłającego CV oznacza ruletkę. Aplikuje więc w nadziei, że zarobi przynajmniej na utrzymanie. A to go denerwuje. Jak wynika z danych praca.pl, narzeka na to 22 proc. poszukujących pracy. A kiedy już się dowiedzą ile mogą zarobić? 89 proc. kandydatów jest  rozczarowanych proponowaną przez pracodawcę kwotą.

– Najczęściej proponowany zakres wynagrodzeń pojawia się w ogłoszeniach z branży IT. Wynika to z dużej konkurencyjności tej branży i zdecydowanie większego zapotrzebowania na specjalistów. W pozostałych branżach w Polsce to rzadkie, choć jest to praktyka stosowana w większości krajów zachodnich – mówi prezes Praca.pl Krzysztof Kirejczyk.

praca Wielka Brytania

20-latka z trzema językami i 10-letnim doświadczeniem?

Co jeszcze wkurza poszukujących pracy? Dla 17 proc. osób to zbyt wysokie wymagania pracodawców. – Czasy w których pracownik nie musiał się rozwijać i przez wiele lat mógł bazować na posiadanych już kompetencjach odchodzą do lamusa – komentuje prezes Kirejczyk. – Pracownicy muszą wiedzieć i umieć coraz więcej.

13 procent kandydatów zniechęca też brak ogłoszeń o pracę w ich specjalizacji.  – Na przykład ogłoszenia z branży architektury stanowiły zaledwie 0,11 proc. wszystkich ogłoszeń rekrutacyjnych – przyznaje szef praca.pl. – Podobnie było z branżą tłumaczeń (0,19 proc.)

Zdenerwowani, ale pracy szukamy

Na zbyt trudną rozmowę kwalifikacyjną narzeka tylko 3 proc. ankietowanych kandydatów.  Polacy, jak się okazuje, narzekają dość chętnie. Jesteśmy na czwartym miejscu listy narodów najbardziej rozczarowanych warunkami w jakich przychodzi nam szukać pracy Bardziej zniechęceni są tylko Węgrzy, Hiszpanie i Portugalczycy. (kt)(praca.pl)

Teksty tygodnia

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie