piątek, 20 września, 2024

Wizz Air odwołuje loty. Powodem – „przyśpieszona kontrola silników” w samolotach

Węgierska linia lotnicza Wizz Air zmuszona została odwołać szereg swoich połączeń z uwagi na „przyśpieszoną” kontrolę silników w swoich samolotach. Na co mogą liczyć pasażerowie odwołanych lotów?

Miałeś zaplanowany lot z Wizz Air? Sprawdź, czy nie został odwołany

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że zmuszone są odwołać szereg lotów z uwagi na „przyspieszone kontrole” silników w swoich samolotach. Dotknięci zmianami pasażerowie będą mogli skorzystać z kilku opcji: lotu alternatywnego, pełnego zwrotu kosztów lub vouchera na zakup innego biletu Wizz Air w wysokości 120 proc. wydanej wcześniej kwoty.

„W dniu dzisiejszym ogłaszamy, że w związku z przyspieszonymi kontrolami kilku silników GTF [w samolotach] Wizz Air, zleconymi przez firmę Pratt&Whitney, wprowadziliśmy zmiany w siatce połączeń, w wyniku których odwołano niektóre loty w wybrane dni między określonymi miejscami docelowymi. Pasażerom lotów, których dotyczy problem, zostanie zaoferowany alternatywny rozkład lotów, pełny zwrot kosztów przy użyciu pierwotnej metody płatności lub zaoferowane 120 proc. pierwotnej ceny dla kolejnej rezerwacji linii lotniczej. Jeśli rezerwacja na lot została dokonana za pośrednictwem biura podróży lub internetowego biura podróży, zalecamy klientom skontaktowanie się z agencją, która jest właścicielem rezerwacji, w celu wprowadzenia niezbędnych zmian w rezerwacji. Wizz Air zaleca również sprawdzanie folderu ze spamem pod kątem e-maili o możliwych zmianach rozkładu lotów. Szczerze przepraszamy za niedogodności spowodowane tym nieplanowanym wydarzeniem, na które nie mamy wpływu, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów, załogi i samolotu jest naszym priorytetem numer jeden” – czytamy w oświadczeniu węgierskiego przewoźnika.

Wizz Air zmienia sposób komunikacji z pasażerami?

Choć obiektywnie rzec z biorąc niektórych pasażerów Wizz Air czekają utrudnienia, to przynajmniej trudno jest się przyczepić sposobu komunikacji przewoźnika z pasażerami. A z tym w ostatnim czasie bywało różnie, biorąc pod uwagę, że brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego musiał podjąć działania zmuszające Wizz Air do zadośćuczynienia pasażerom, których loty zostały odwołane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. The Civil Aviation Authority uznało, że sposób w jaki linie lotnicze potraktowały wielu pasażerów, był nie do zaakceptowania.

Po tym jednak, jak Wizz Air naraził się brytyjskim kontrolerom w zakresie lotnictwa cywilnego, przewoźnik podjął kilka istotnych zobowiązań, w tym do przekazania pasażerom kwoty na kolejny lot z Wizz Air w wysokości 120 proc. ceny poprzedniego biletu, i to w ciągu 24 godzin, a także do przetworzenia 100 proc. spraw dotyczących zwrotu kosztów niewykorzystanych biletów (nie z winy pasażerów) w ciągu 7 dni roboczych. Dodatkowo węgierski przewoźnik poinformował, że będzie rozpatrywał roszczenia klientów do 45 dni od daty ich wpłynięcia.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Kapitan samolotu sześciokrotnie przekroczył limit alkoholu. Wyrok sądu może zaskakiwać

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?