piątek, 20 września, 2024

Ryanair zmuszony do odwołania lotów z zimowego rozkładu

Przez opóźnienia związane z dostawą nowych Boeingów 737 Max Ryanair jest zmuszony wprowadzić zmiany w swoim zimowym rozkładzie i być może nawet zdecydować się na odwołania lotów, gdy będzie to konieczne. Przez te zakłócenia ucierpi nawet 1,4 miliona pasażerów. Sam Michael O’Leary także stracił już cierpliwość do Boeinga.

Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary publicznie skrytykował Boeinga za ciągłe opóźnienia w dostawach flagowych samolotów 737 Max. Powiedział, że odbiją się one mocno na zimowym rozkładzie lotów. Przełożą się na zmiany i ewentualne odwołania lotów w harmonogramie.

Odwołania lotów w zimowym rozkładzie

Po tym, jak Boeing ogłosił zmniejszone prognozy związane z dostawami na ten rok, szef Ryanaira nie ukrywał swojego oburzenia. Ostrzegł również, że, jeśli przewidywana dostawa 57 samolotów przesunie się z kwietnia na lipiec lub sierpień, to Ryanair może je odrzucić.

Już na początku października pisaliśmy, że z 27 Boeingów, które irlandzkie linie miały otrzymać w okresie od września do grudnia, Ryanair dostanie jedynie 14. Co w oczywisty sposób wpłynie na zmiany w harmonogramie lotów i konieczne mogą być odwołania lotów w zimowym rozkładzie.

Brak samolotów wpłynie na ceny biletów?

Komentując problemy z opóźnieniami w dostawie nowych samolotów, szef Ryanaira nie ma złudzeń. Te samoloty są potrzebne do utrzymania niskich cen biletów.

W odpowiedzi na krytykę dokonaną przez szefa Ryanaira, Boeing potwierdził swoje zaangażowanie we współpracę z irlandzkimi liniami lotniczymi. Nie skomentował jednak, czy zakłócenia w dostawie mogą przedłużyć się do połowy 2024 roku, jak spekuluje O’Leary.

– Boeing musi zebrać siły i rozpocząć dostawy tych samolotów na czas. Bardzo współczułem Boeingowi. Max był uziemiony przez dwa lata, ale to było dwa lata temu. Nadszedł czas, aby wzięli się w garść i zaczęli dostarczać te samoloty – powiedział O’Leary „The Telegraph”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Co zrobić, gdy nie stać cię na zapłacenie rachunków za energię?

Ryanair ostrzega tych, którzy mają zaplanowane loty

10 zmian finansowych, które wchodzą w listopadzie 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?