piątek, 20 września, 2024

Bagaż podręczny w Ryanairze – rozmiar, zakazane przedmioty, płyny. Jakie są zasady w 2024 roku?

Bagaż podręczny w Ryanairze musi spełnić określone warunki, abyśmy mogli go zabrać ze sobą w podróż bez konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. Dlatego też warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi rozmiaru walizki, zakazanych przedmiotów i płynów w 2024 roku.

Każda linia lotnicza ma określone zasady dotyczące bagażu i tego, jakie powinien mieć wymiary oraz co w nim może się znaleźć. Dlatego też warto się z nimi zapoznać przed podróżą. Bagaż podręczny w Ryanairze również podlega pewnym wymogom – przedstawiamy je poniżej.

Bagaż podręczny w Ryanairze – zasady w 2024 roku

Aby uniknąć nieoczekiwanych i często wysokich opłat, jeszcze przed podróżą powinniśmy zapoznać się z zasadami dotyczącymi bagażu podręcznego, który możemy wziąć ze sobą na pokład.

Warunkiem jest to, że bagaż podręczny w Ryanairze musi się zmieścić pod siedzeniem przed nami, dlatego też bezwzględnie musi mieć określone wymiary.

Kupując bilet na podróż irlandzkimi liniami lotniczymi, mamy – jako pasażerowie – zagwarantowaną możliwość bezpłatnego przewiezienia ze sobą bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary to 40 cm x 20 cm x 25 cm.

Jeśli nasz bagaż przekroczy te wymiary, może zostać odrzucony przy bramce wejściowej na pokład lub – jeśli to możliwe – umieszczony w luku samolotu za określoną opłatą w wysokości 70 euro.

Jeśli natomiast musimy zabrać ze sobą dodatkową torbę, musimy odpłatnie dodać do rezerwacji „Priority & 2 Cabin Bags”. Wtedy możemy zabrać małą torbę osobistą, a także bagaż na kółkach o wadze 10 kg o wymiarach nie większych niż 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alternatywnie możemy również dopłacić, aby dodać do rezerwacji opcję bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg.

Rzecznik irlandzkich linii lotniczych powiedział:

– Jeśli twój bagaż podręczny jest za duży, nie przejdzie przez bramkę wejściową na pokład. W takim przypadku zostanie on umieszczony w luku samolotu i będziesz musiał/-a uiścić opłatę w wysokości 70,00 euro (plus VAT na loty krajowe).

Przedmioty zakazane w bagażu podręcznym

Istnieją również określone zasady w Ryanairze dotyczące przedmiotów, których nie możemy przewozić w bagażu podręcznym. Nie wolno przewozić żadnych z poniższych przedmiotów w bagażu rejestrowanym ani podręcznym. A także przechodzić z nimi kontroli bezpieczeństwa (należy sprawdzić kieszenie). Są to wszelkie przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla samolotu, ludzi lub mienia, w tym poniższe:

– materiały wybuchowe, substancje i urządzenia, które mogą spowodować poważne obrażenia lub stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa, w tym detonatory i zapalniki

– łatwopalne ciecze, gaz

– łatwopalne ciała stałe, substancje powodujące niebezpieczną reakcję chemiczną

– fajerwerki, flary, kanistry, materiały pirotechniczne

– farba, terpentyna, benzyna, rozcieńczalnik do farb

– alkohol o ABV powyżej 70 proc.

– chemikalia, substancje toksyczne

– materiał radioaktywny, w tym izotopy lecznicze lub handlowe

– substancje żrące, w tym rtęć, akumulatory samochodowe i części zawierające paliwo

– łącznie więcej niż jeden litr oleju jadalnego (na przykład oliwy z oliwek)

– urządzenia zasilane baterią litowo-jonową o mocy przekraczającej 160 watogodzin

– inteligentne torby, z których nie została wyjęta bateria litowa

– zapalniczki.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?