Zasady przewożenia leków do Wielkiej Brytanii

Przewożenie leków za granicę nie jest zabronione (oprócz zakazanych substancji). Jednak nie powinniśmy też lekceważyć zasad i wymogów, które należy spełnić podczas przewozu medykamentów.

Jakie są zatem zasady dotyczące przewożenia leków do Wielkiej Brytanii? Znajdują się one na stronie rządowej tutaj. Zgodnie z nimi, przekraczając brytyjską granicę, powinniśmy mieć przy sobie leki w bagażu podręcznym. Jeśli natomiast nie będziemy mogli udowodnić, że dany lek został nam przepisany przez lekarza, wtedy może on zostać nam odebrany.

- Advertisement -

Przewożenie lekarstw do Wielkiej Brytanii

Na jednej z grup na Facebooku użytkownik zapytał: „Czy lecąc do Londynu potrzebuję jakieś zaświadczenia od lekarza o przewożeniu lekarstw?”

Jak czytamy na brytyjskiej stronie rządowej – gdy jesteśmy mieszkańcami Wielkiej Brytanii, a lek przepisano nam w czasie pobytu za granicą, powinniśmy skontaktować się z Drug and Firearms Licensing Unit (DFLU).

Jeśli natomiast nie mieszkamy na Wyspach, musimy posiadać dowód w postaci zaświadczenia od lekarza w języku angielskim. W zaświadczeniu powinno znajdować się: nasze imię i nazwisko, daty podróży do lub z UK, lista leków (także ich ilość, dawka i moc), podpis osoby, która przepisała leki.

Do Wielkiej Brytanii można zabrać ze sobą zapas leków na maksymalnie trzy miesiące. Jeżeli zajdą wyjątkowe okoliczności, które wymagają przywiezienia do UK zapasu leku na więcej niż 3 miesiące, można ubiegać się o pozwolenie imienne tutaj.

Leki kontrolowane

Istotną kwestią są tzw. leki kontrolowane. Tutaj znajduje się ich lista.

Musimy pamiętać, że, jeśli mieszkamy na Wyspach i przepisano nam za granicą leki z listy leków kontrolowanych, wtedy powinniśmy napisać e-mail do Drug and Firearms Licensing Unit (DFLU) [email protected]. Bez pozwolenia nie można wwieźć do Wielkiej Brytanii leków z wykazu.

Teksty tygodnia

Holenderskie stowarzyszenie pozywa Booking.com za manipulacje cenowe

Holenderskie stowarzyszenie ochrony konsumentów Consumentenbond złożyło pozew zbiorowy przeciwko Booking.com, jednej z najpopularniejszych platform do rezerwacji noclegów na świecie.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Narkotyki w jajkach Kinder

Przemytnicy narkotyków miewają wyjątkowe sposoby na ukrycie nielegalnych substancji. I choć czasami pomysły mogą rozbawić, nie można zapominać, że gra toczy się o ludzkie zdrowie i życie.

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Przeczytaj także