Dramat na pokładzie Ryanaira – mężczyzna zmarł podczas lotu z Manchesteru

Do tragicznych wydarzeń doszło w czasie lotu z Manchesteru do albańskiej Tirany. Samolot tanich linii Ryanair przelatując nad Szwajcarią i Francją, musiał zawrócić na Wyspy.

Powodem decyzji w tej sprawie był nagły wypadek na pokładzie, jak podają brytyjskie media. Jak wynika z relacji, która została opublikowana na łamach lokalnego serwisu manchestereveningnews.co.uk, w minioną niedzielę, 10 listopada 2024 roku, krótko przed godziną 20:00, pilot zawrócił maszynę.

Samolot wylądował awaryjnie na londyńskim lotnisku Stansted.

Co wydarzyło się na pokładzie Ryanaira?

Co dokładnie wydarzyło się na pokładzie samolotu taniego przewoźnika z Irlandii? Tego nie wiemy. Wiemy, iż tuż po lądowaniu samolotu na Stansted, do akcji przystąpiły wezwane wcześniej służby ratunkowe. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni i załoga pogotowia lotniczego. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Pomimo wysiłku zaangażowanych służb mężczyzna został uznany za zmarłego na lotnisku.

– Jedna karetka, jeden pojazd jednostki Hazardous Area Response Team, jeden samochód ratowników medycznych oraz jednostka Essex and Herts Air Ambulance zostały wezwane na lotnisko Stansted w niedzielę wieczorem po doniesieniach o nagłym wypadku w związku z mężczyzną – komentował rzecznik East of England Ambulance Service. – Niestety, pomimo najlepszych starań wszystkich zaangażowanych, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia – dodano.

Zgon na lotnisku London Stansted

– Lot został przekierowany na London Stansted tuż przed 20.00 z powodu nagłej sytuacji medycznej. Samolot wylądował bezpiecznie i do działań przystąpili medycy, straż pożarna na lotnisku i załogi karetki pogotowia. Pomimo najlepszych wysiłków wszystkich reagujących na sytuację, że pasażer niestety zmarł – dodawał rzecznik lotniska Stansted.

W związku z tą sprawą skontaktowano się z Ryanairem w sprawie komentarza.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Eksplozja w apartamentowcu w Hadze. Co najmniej 3 osoby nie żyją

W sobotę, 7 grudnia 2024 roku, około godziny 6:15...

Do kiedy najlepiej nadać paczki świąteczne z Holandii?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Nadszedł czas na wysyłanie kartek świątecznych i prezentów do przyjaciół i rodziny.

Niedziele handlowe grudzień 2024

Jeśli wybierasz się do Polski na święta, warto pamiętać,...

Sztuczna inteligencja jest stronnicza w wykrywaniu oszustw związanych z zasiłkami

Sztuczna inteligencja używana przez brytyjski rząd do wykrywania oszustw związanych z zasiłkami, okazała się stronnicza.

Brytyjski rynek nieruchomości: Czy to czas na zakup?

Jak poradzić sobie na dynamicznym rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii? Dowiedz się, jakie są aktualne trendy, wyzwania kupujących i korzyści ze współpracy z ekspertem

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Podatek lotniczy APD. Kto może ubiegać się o jego zwrot?

Jeśli kupiliśmy bilet lotniczy, ale z niego nie skorzystaliśmy, możemy ubiegać się o zwrot APD. Czym jest podatek lotniczy i kto go płaci?

Holenderskie władze 9 grudnia 2024 wprowadzają kontrole graniczne

W dniu 9 grudnia 2024 na holenderskich granicach lądowych wprowadzone zostaną kontrole, jak potwierdziło ministerstwo ds. migracji. Zgodnie z przedstawionymi założeniami środki przedsięwzięte przez rząd w Hadze mają zostać utrzymane przez 6 miesięcy.

Będą międzynarodowe przesyłki w InPost

Prezes firmy, Rafał Brzoska, zakomunikował, że niebawem zostaną uruchomione międzynarodowe przesyłki w InPost.

Pomimo rosnącej inflacji Brytyjczycy w październiku wydali na zakupy rekordowo dużo

Inflacja cen żywności w Wielkiej Brytanii w październiku 2024 roku wyniosła 2,3% w skali rok do roku, jak wynika z analiz ośrodka Kantar. Miesiąc wcześniej, we wrześniu była nieco niższa, gdy sięgnęła 2,0%.

Dwa urzędy pocztowe w Edynburgu zagrożone zamknięciem – co dalej z siecią?

W obliczu głębokiej restrukturyzacji Post Office, w Wielkiej Brytanii zagrożonych jest 115 urzędów pocztowych w całym kraju.

Sztuczna inteligencja wyjaśnia katolicyzm w nowej kaplicy w Poznaniu

Inicjatorem nietypowej przestrzeni modlitwy jest ksiądz Radek Rakowski, który postanowił połączyć tradycję wiary z nowoczesnymi technologiami.