Imigrantki oddają dzieci do adopcji. Chcą dla nich lepszego życia w UK

Imigrantki oddają dzieci do adopcji. Chcą dla nich lepszego życia w UK. W ostatnim czasie w brytyjskim sądzie odbyły się dwie rozprawy dotyczące pozwolenia na oddanie do adopcji dzieci urodzonych przez imigrantki pochodzące z Europy Wschodniej. W obydwu sprawach sąd wyraził zgodę. 

Zdaniem sędziego, który wydał pozwolenie na oddanie dzieci imigrantek do adopcji, podobne przypadki są coraz częstsze. Kobiety podczas rozpraw argumentują, że chcą dla swoich dzieci lepszego życia niż byłyby w stanie im zapewnić w krajach, z których przyjechały.

- Advertisement -

Pierwsza z kobiet, która ubiegała się o prawo oddania dziecka do adopcji pochodzi z Estonii. Jak mówiła, przyjechała do Wielkiej Brytanii już będąc w ciąży. Kobieta zdecydowała się na wyjazd, ponieważ jest przekonana, że dzięki adopcji jej dziecko osiągnie sukces w życiu. „To najlepsze, co mogę mu dać. Będzie Brytyjczykiem, a nie przybłędą z biednego kraju.”

Wyż demograficzny w UK dzięki imigrantom. 25 proc. dzieci rodzących się w UK to obcokrajowcy

Podobnych argumentów używała emigrantka z Węgier. Także jej zdaniem, dziecko otrzyma lepszy start. „Pracuję fizycznie. Oczywiście, zarabiam lepiej niż na Węgrzech, ale dalej moje dziecko nie miałoby takich samych praw i przywilejów. To nie był kaprys, ani desperacja. Podjęłam świadomą decyzję o oddaniu mojego dziecka do adopcji.”

Zdaniem socjologów, kobiety coraz częściej będą się decydowały na takie rozwiązanie. Ma to ścisły związek ze zmianą postawy Brytyjczyków do imigrantów.

Podobne zjawisko obserwowano w Wielkiej Brytanii w latach 1950 – 1970. Wtedy także imigrantki z Europy Wschodniej oddawały dzieci do adopcji. Przyczyną zahamowania tego procesu było złagodzenie przepisów aborcyjnych i większa akceptacja społeczna dla samotnych matek.

Teksty tygodnia

Zamieszanie z kartami do głosowania. Karty za granicą bez ściętego rogu?

Część wyborców zgłosiła obawy dotyczące wyglądu kart do głosowania. Polonia głosująca za granicą donosi, że ich karty nie mają ściętego rogu.

Emeryci kradną w sklepach. Nie stać ich na jedzenie

Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że zaobserwowali „inny rodzaj złodziei sklepowych”. Okazuje się, że coraz częściej emeryci kradną w sklepach.

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie