Jaka będzie taktyka negocjacyjna UK na Brexit?

Czego można spodziewać się po strategii negocjacyjnej UK? Jeśli wsłuchać się wypowiedzi Davida Davisa, sekretarza ds. Brexitu, Wielka Brytania chce mieć ciastko i chce zjeść ciastko.

We wczorajszej odpowiedzi na list uruchamiający Artykuł 50 Donald Tusk podkreślał, że wszelkie rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej między Wyspami, a kontynentem będą miały miejsce dopiero wtedy, gdy wszystkie szczegóły procedury wychodzenia ze struktur unijnych zostaną zakończone. Wypowiedz przewodniczącego Rady Europejskiej jest zgodna z sygnałami, które płynęły z Brukseli od dłuższego czasu. W wywiadzie udzielonym BBC Davis udaje chyba głuchego (albo głupiego!) i przekonuje, że Londyn zamierza równocześnie negocjować warunku "rozwodu" wespół z projektem umów handlowych.

- Advertisement -

Prognoza pogody – po najcieplejszym dniu roku czek nas wiosenne ochłodzenie

Ale to jeszcze nie wszystko. W innym wywiadzie, udzielonym z kolei telewizja ITV Davis zapowiedział, że nie ma zamiaru płacić brexitowego "divorce bill". Rachunek wystawiony przez Unię ma sięgać 60 miliardów funtów i wynika z obowiązujących umów Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą. Minister ds. Brexitu ani myśli regulować tych zobowiązań. Powód?

"Nie otrzymaliśmy właściwie żadnego wniosku ze strony Komisji Europejskiej. Ale nasz pogląd jest bardzo prosty, wypełnimy nasze zobowiązania, jesteśmy praworządnym krajem" – komentował Davis.

Zwolennicy Brexitu CHCĄ przywrócenia KARY ŚMIERCI w UK!

"Era wypłacania ogromnych sum Unii Europejskiej dobiega końca, więc gdy już wyjdziemy (z UE), to będzie koniec (z płaceniem)" – podsumował.

Zobaczymy w jaki sposób na to zareaguje druga strona…

Teksty tygodnia

Irlandzkie szpitale zarabiają miliony na parkingach. Pacjenci oburzeni!

W Irlandii coraz głośniej mówi się o potrzebie zmiany zasad pobierania opłat za parkowanie przy szpitalach. Pacjenci i ich rodziny wielokrotnie mówili już o swoim niezadowoleniu z wysokich kosztów, które mocno obciążają ich budżet.

Holandia próbuje zaostrzyć prawo azylowe. To historyczny moment

Holenderska niższa izba parlamentu przyjęła kontrowersyjną poprawkę do ustawy azylowej, która zaostrza przepisy wobec osób przebywających w kraju nielegalnie.

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Mundurki szkolne i elektronika dla uczniów rujnują budżety rodzin

W Irlandii rodzice mierzą się z bardzo wysokimi kosztami przygotowania dzieci do roku szkolnego. Jednym z głównych wydatków są mundurki, które w większości przypadków trzeba kupować w sklepie wyznaczonym przez szkołę.

Siemens Mobility testuje ultraszybki pociąg nowej generacji

Velaro Novo to nowoczesny pociąg dużych prędkości zaprojektowany przez Siemens Mobility. Chociaż został skonstruowany z myślą o osiąganiu maksymalnej prędkości 360 km/h, w trakcie testów udało mu się pobić ten limit i zbliżyć do 405 km/h. Tym wynikiem ustanowił rekord na linii VDE 8, łączącej północ i południe kraju.

Przeczytaj także