Jaka będzie taktyka negocjacyjna UK na Brexit?

Czego można spodziewać się po strategii negocjacyjnej UK? Jeśli wsłuchać się wypowiedzi Davida Davisa, sekretarza ds. Brexitu, Wielka Brytania chce mieć ciastko i chce zjeść ciastko.

We wczorajszej odpowiedzi na list uruchamiający Artykuł 50 Donald Tusk podkreślał, że wszelkie rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej między Wyspami, a kontynentem będą miały miejsce dopiero wtedy, gdy wszystkie szczegóły procedury wychodzenia ze struktur unijnych zostaną zakończone. Wypowiedz przewodniczącego Rady Europejskiej jest zgodna z sygnałami, które płynęły z Brukseli od dłuższego czasu. W wywiadzie udzielonym BBC Davis udaje chyba głuchego (albo głupiego!) i przekonuje, że Londyn zamierza równocześnie negocjować warunku "rozwodu" wespół z projektem umów handlowych.

- Advertisement -

Prognoza pogody – po najcieplejszym dniu roku czek nas wiosenne ochłodzenie

Ale to jeszcze nie wszystko. W innym wywiadzie, udzielonym z kolei telewizja ITV Davis zapowiedział, że nie ma zamiaru płacić brexitowego "divorce bill". Rachunek wystawiony przez Unię ma sięgać 60 miliardów funtów i wynika z obowiązujących umów Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą. Minister ds. Brexitu ani myśli regulować tych zobowiązań. Powód?

"Nie otrzymaliśmy właściwie żadnego wniosku ze strony Komisji Europejskiej. Ale nasz pogląd jest bardzo prosty, wypełnimy nasze zobowiązania, jesteśmy praworządnym krajem" – komentował Davis.

Zwolennicy Brexitu CHCĄ przywrócenia KARY ŚMIERCI w UK!

"Era wypłacania ogromnych sum Unii Europejskiej dobiega końca, więc gdy już wyjdziemy (z UE), to będzie koniec (z płaceniem)" – podsumował.

Zobaczymy w jaki sposób na to zareaguje druga strona…

Teksty tygodnia

Bezrobocie w UK wzrosło do najwyższego poziomu od czterech lat

Sytuacja na rynku pracy staje się coraz trudniejsza, a bezrobocie w UK jest najwyższe od czterech lat.

Co to znaczy być Brytyjczykiem? Czy biali będą mniejszością w UK?

Co to znaczy “być Brytyjczykiem”? Co na to wpływa? Czy miejsce urodzenia, kultura, język, kolor skóry? Z jednej strony media straszą, że biali będą mniejszością w UK, z drugiej kolejne pokolenia migrantów doskonale asymilują się z Brytyjczykami

Ekspansja InPostu w Wielkiej Brytanii nabiera tempa. Polska firma ma jednak solidną konkurencję

Polski InPost dynamicznie rozwija swoją działalność na rynku brytyjskim. Ma na nim już ponad 10 tys. paczkomatów. Łącznie z punktami odbioru i nadania przesyłek (PUDO) sieć liczy ponad 16 tys. lokalizacji. Dla polskiej firmy UK jest jednym z ważniejszych rynków e-commerce w Europie.

Oxford Street opanowana przez złodziei. Niedofinansowana policja nie pomaga

Konsorcjum sprzedawców detalicznych ostrzega, że jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań, Oxford Street i inne główne ulice handlowe w kraju mogą stać się poważnym zagrożeniem. West End coraz częściej kojarzy się z kradzieżami i problemami z bezpieczeństwem.

Aktywiści idą na granicę i robią patrole obywatelskie, bo nie mają zaufania do rządu i służb

W weekend kilkunastu mężczyzn w kamizelkach odblaskowych zatrzymywało samochody na granicy Ter Apel i niemieckiego Rütenbrocka, szukając w nich nielegalnych migrantów. Według dziennika AD inicjatorami akcji byli aktywiści zaniepokojeni brakiem działań władz wobec przekraczających granicę osób ubiegających się o azyl.

Przeczytaj także