Manchester: strzelaniny nie były przypadkowe – to porachunki gangów

Jak ujawniła policja, strzelaniny, które miały miejsce w ostatnim tygodniu w Salford nie są przypadkowe – to wynik porachunków gangów.

Policja ma już pewność – poniedziałkowa strzelanina w Salford nie była przypadkowa. To część porachunków gangów. Do ostatniej strzelaniny doszło w poniedziałek wieczorem. Matka (29 lat) i jej siedmioletni syn zostali postrzeleni we własnym domu na Gillingham Road, Salford. Wieczorem ktoś zadzwonił do drzwi domu, w którym mieszka kobieta i jej syn. Siedmiolatek otworzył drzwi, a mężczyzna zapytał go o osobę, która miała rzekomo mieszkać pod tym adresem. Wtedy drugi mężczyzna strzeli do chłopca, raniąc go w stopę. Kiedy do drzwi podbiegła matka – ją również postrzelił. Kobieta i chłopiec nie odnieśli poważnych ran, jednak zostali przewiezieni do szpitala.

- Advertisement -

Podobne wypadki miały miejsce w weekend – w ciągu 24 godzin miały miejsce trzy strzelaniny. Pierwsza ofiara została zaatakowana w nocy z piątku na sobotę, także we własnym domu w Mossbrook Drive, Little Hulton. Policja ustaliła, że sprawca strzelił w okno, a kula trafiła w plecy ofiary. Stan mężczyzny jest nieznany.

Drugi incydent miał miejsce około godzinny 22 na Worsley Road, Bolton – budynek został ostrzelany także przez nieznanych sprawców. A już 90 minut później doszło do kolejnego ataku na Gorse Drive, Little Hulton. Nikt nie został ranny.

Śledczy ustalili, że strzelaniny mają związek z walczącymi o przejęcie władzy nad Salford gangami. Jak mówi policja, ataki miały także związek z morderstwem Paula Masseya, znanego jako Mr. Big. Massey był znany w Salford jako przestępca, jednak po latach spędzonych w więzieniu, postanowił zmienić swoje życie i podjął się mediacji między gangami – został jednak zastrzelony w lipcu tego roku.

Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie strzelanin już od ponad roku. Jak zauważają nasi czytelnicy, Salford nie cieszy się dobrą sławą. Bardzo często dochodzi tam do interwencji policji z powodu kradzieży, bójek i przemocy domowej. Wśród Polonii na Wyspach jest uważane za najbardziej niebezpieczną dzielnicę Manchesteru.

Teksty tygodnia

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Nowe plany rządu. Zagraniczni więźniowie będą deportowani wcześniej

Zgodnie z planami zapowiedzianymi przez rząd, zagraniczni przestępcy osadzeni w brytyjskich więzieniach mają być deportowani wcześniej niż dotychczas. Według władz, ta zmiana pozwoli zwolnić około 500 cel rocznie, co przełoży się na oszczędności sięgające milionów funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie