Młodzi wybierają dżihad, bo chrześcijaństwo nie jest zbyt „ekscytujące”

Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, uważa, że młodzi ludzie są łatwym celem islamskich ekstremistów, bo chrześcijaństwo, które jest religią dominującą w Europie, nie jest dla nich już „ekscytujące”.

Welby zwrócił się z apelem do duchownych i społeczności religijnych w Wielkiej Brytanii, by robiły więcej w celu zapewnienia młodym ludziom „alternatywy dla ekstremizmu”.

- Advertisement -

Ostrzegł również przed zbyt szybkim wydawaniem ocen i napiętnowaniem ludzi oraz grup, które mają silne przekonania religijne i nazywaniem ich ekstremistami.

Zapytany o to, kogo nazwać w takim razie ekstremistą, arcybiskup stwierdził: „Ekstremiści to zawsze ktoś inny – nigdy nie słyszymy nikogo, kto by mówił <<ja jestem ekstremistą>>.

Uważam, że jednym z największych niebezpieczeństw jest marginalizowanie tych, którzy się z nami nie zgadzają i nazywanie ich ekstremistami.

Ekstremizm stał się poważnym problemem, gdy zaczyna usprawiedliwiać przemoc, zamęt i opresję – a my powinniśmy mieć oparcie w naszym społeczeństwie i naszych religiach, by zmierzyć się z nim.”

Teksty tygodnia

Partia polityczna w Niemczech planuje dopłaty do kebabów. To nie żart

Niemiecka partia polityczna apeluje do rządu o wprowadzenie limitów cenowych na kebaby. W ciągu ostatnich dwóch lat ich ceny wzrosły ponad dwukrotnie z powodu inflacji. Wprowadzenie maksymalnych cen oznaczałoby konieczność rządowych dopłat do kebabów.

Wstajesz pierwszy – wysiądziesz ostatni. Ryanair i lekcja kultury w podróży

Samolot wylądował, pasy odpięte, a tu nagle wszyscy zaczynają wstawać jak na komendę. Wstajesz pierwszy, myślisz: „Będę pierwszy przy wyjściu!”. Tylko że… nic z tego!

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Gdy pensja za pełen etat nie starcza na utrzymanie! Patologia kosztów i cen poraża

W Niemczech, jednym z najbogatszych krajów Europy, coraz więcej osób pracujących na pełny etat nie może pozwolić sobie na opłacenie rachunków i zakup podstawowych produktów. Czy praca wciąż daje bezpieczeństwo, czy stała się iluzją?

Strajk na lotnisku w Holandii. Szykują się problemy dla pasażerów

Pracownicy naziemni KLM ogłosili strajk na lotnisku Schiphol w przyszłym tygodniu. Nie powiodły się negocjacje dotyczące warunków pracy i płac.

Przeczytaj także