czwartek, 19 września, 2024

Najgorsze i najlepsze lotniska w UK w 2024 roku

Jaki port lotniczy funkcjonujący w Wielkiej Brytanii można uznać za najgorszy? Gdzie wystąpienie opóźnienia lotu, zagubienia bagażu czy długich kolejek do odprawy jest najbardziej prawdopodobne? Na które lotnisko najbardziej narzekają podróżni, którzy latają na Wyspy?

Odpowiedzi na te pytania (przynajmniej w pewnej części!) może nam dać ranking przygotowany przez znaną brytyjską organizację prokonsumencką „Which?”. Powstał on w wyniku badania, w ramach którego przepytano 5000 osób na temat doświadczeń, jakie mieli na brytyjskich lotniskach w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Następnie ankietowani ocenili porty lotnicze w UK w 11 kategoriach (między innymi były to: dostępność miejsc siedzących, personel, toalety i kolejki do odprawy, nadania bagażu, kontroli paszportowej i bezpieczeństwa).

Jak pasażerowie oceniają lotniska w UK?

Ocenę klienta obliczono na podstawie połączenia ogólnej satysfakcji z usługi i prawdopodobieństwa polecenia lotniska innej osobie. Na pierwszy rzut oka z badania „Which?” wynika, że mniejsze lotniska wypadły lepiej w porównaniu z większymi. Podróżni zgłaszali, że kolejki były krótsze, a doświadczenia lotniskowe – (ogólnie!) mniej stresujące.

Oto jak prezentuje się ranking najgorszych brytyjskich lotnisk według „Which?” (w nawiasie ogólna ocena zadowolenia wystawiona przez podróżnych):

1. Manchester T3 – 37 procent
2. Manchester T1 – 40 procent
3. Belfast International – 44 procent
4. London Luton – 47 procent
5. London Stansted – 50 procent
6. Manchester T2 – 51 procent
7. London Heathrow T4 – 51 procent
8. Bristol – 53 procent
9. London Heathrow T3 – 54 procent
10. London Gatwick South – 55 procent

Najgorsze i najlepsze porty lotnicze na Wyspie

Terminal 3 lotniska w Manchesterze zajął ostatnie miejsce w badaniu już trzeci rok z rzędu. „Manchester T3 podsumowuje wszystko, co złe w lotniskach w Wielkiej Brytanii. Zbyt wiele lotów oznacza, że ​​zbyt wiele osób tłoczy się w przestrzeni, która nie jest przeznaczona do przyjmowania tak wielu osób” – to opinia jednego z uczestników badania.

Terminal 3 lotniska w Manchesterze nie uzyskał więcej niż dwóch gwiazdek w żadnej z kategorii. Na lotnisku nadal trwają prace remontowe, a niektóre z ruchomych chodników są wyłączone z użytku od 2021 roku.

Co ciekawe, pomimo takiego, a nie innego wyniku badań, przedstawiciele portu lotniczego w Manchesterze powołując się na własne dane, stwierdzili, że sytuacja jest zgoła odmienna. Według nich aż 97 procent ludzi potrzebuje mniej niż 15 minut, aby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

A tak prezentuje się ranking najlepszych lotnisk:

1. Liverpool (John Lennon) – 81 procent
2. London City – 80 procent
3. Norwich – 78 procent
4. Exeter – 78 procent
5. Southampton – 75 procent
6. Bournemouth – 72 procent
7. Newcastle – 72 procent
8. Cardiff – 71 procent
9. Inverness – 70 procent
10. East Midlands – 67 procent

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji