Nie wystarczyła jej znajomość 8 języków obcych więc… wymyśliła swój własny!

Utalentowana nastolatka z Wielkiej Brytanii stworzyła swój własny, całkowicie oryginalny język, którym w dodatku potrafi się porozumiewać.

Melissa May z Corsham w hrabstwie Wilts mówi płynnie po niemiecku, francusku, hiszpańsku, pisze i czyta po portugalsku, norwesku, włosku, szwedzku oraz duńsku. Uczyła się także łaciny oraz staronordyjskiego, a obecnie uczy się chińskiego oraz holenderskiego. W niedalekiej przyszłości chce zacząć uczyć się języka anglosaskiego, nordyckiego oraz celtyckiego na Uniwersytecie w Cambridge.

- Advertisement -

Brytyjczycy nie chcą RASISTY Trumpa u siebie – milion podpisów pod specjalną petycją

Teraz do listy opanowanych przez brytyjską nastolatkę języków doszedł Skenavanns – składający się z 1500 słów, oryginalny język stworzony przez Melissę. Jest to jeden z najbardziej unikatowych języków na świecie, ponieważ posługuje się nim tylko jedna osoba – jego twórczyni.

Melissa spędziła ostatnie 3 lata nad tworzeniem i dopracowywaniem Skenavanns, który ma swoją odrębną strukturę gramatyczną i zawiera 1500 słów, które można zapisać również wymyślonym przez Melissę alfabetem. Autorka języka już teraz pracuje nad 50 stronnicowym słownikiem, do którego ciągle dodaje słowa oraz sprecyzowane definicje oraz powiązane terminy i korzenie słowotwórcze każdego wymyślonego przez nią słowa.

Niestety Melissa nie może z nikim porozmawiać w swoim języku, ponieważ nikt inny na świecie nim nie włada oprócz niej. Skenavanns brzmi trochę jak języki nordyckie, ale nie jest oparty na żadnym konkretnym dialekcie. Każdy rdzeń słowotwórczy jest zbudowany według tego, jak powinien brzmieć napisany przy użyciu liter, które Melissa również wymyśliła.

Skenavanns ma budowę bardzo nieregularną, ponieważ jest on formą sztuki dla swojej twórczyni. Jest nieregularny, przez co nie stanie się raczej językiem międzynarodowym. „Większość osób nie może sobie wyobrazić, jak w ogóle można wymyślić swój własny język. Wielu osobom ciężko też sobie wyobrazić, po co to robię. Ja nie chcę mieć władzy nad światem i sprawić, że wszyscy będą mówili moim językiem” – powiedziała Melissa.

„Zrobiłam to, ponieważ kocham to robić i jest to forma sztuki, sposobu na wyrażenie siebie” – dodała twórczyni języka. Co ciekawe język Skenavanns nie jest jedynym na świecie stworzonym sztucznie przez człowieka. Jednym z takich języków jest Esperanto, który jest wymyślony przez Polaka – Ludwika Zamenhofa, który jest mieszaniną kilku języków europejskich i w zamyśle autora miał być językiem uniwersalnym dla całego świata.

Kobiety w UK są ZMUSZANE, aby wyglądać seksownie w pracy

Najbardziej znanym obecnie wymyślonym językiem jest Quenya, który został stworzony przez J.R.R. Tolkiena jako jeden z wielu języków używanych w jego książkach fantastycznych. W języku tym autor potrafił mówić, a także pisał w nim wiersze oraz poematy.

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Rynek pracy dla młodych się kurczy. Najgorsza sytuacja od 7 lat!

Młodzi ludzie kończący studia w Wielkiej Brytanii trafiają dziś...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie