Odciąć imigrantów z UE od zasiłków – to jedyny cel brytyjskich parlamentarzystów

Theresa May poprosiła o ponowne rozpatrzenie przez brytyjski rząd restrykcji dla imigrantów z Unii Europejskiej ubiegających się o zasiłki w Wielkiej Brytanii.

Prośba Theresy May ożywiła po raz kolejny dyskusję w sprawie nałożenia restrykcji na imigrantów z UE w kwestii pomocy socjalnej jako głównego powodu opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Downing Street zarzeka się jednak, że ograniczenia zasiłków są jedynie jednym z powodów, dla których kraj chce opuścić Wspólnotę.

- Advertisement -

Szkocja będzie rozdawać pieniądze wszystkim swoim obywatelom?

Rzecznik rządu powiedział: „Daliśmy jasno do zrozumienia, że Wielka Brytania chce samodzielnie podejmować decyzje dotyczące imigracji od kiedy opuści Unię. Rząd rozważa wiele opcji, dlatego niewłaściwe są sugestie na temat tego, że ma on na względzie tylko jeden cel przy wyjściu z UE.

Chcemy się skupić na uzyskaniu odpowiedniej umowy z Unią w negocjacjach. W interesie naszego kraju nie leży dostarczanie obecnie jakichkolwiek informacji przed tymi negocjacjami”. Jak twierdzą jednak brytyjskie media, nowe restrykcje dla imigrantów z UE w sprawie zasiłków mogą być takie same jak dla imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii spoza Unii.

Zainteresowani pracą w Australii? Oto lista najpotrzebniejszych zawodów w tym kraju

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie