Policja będzie konfiskować zarobki osób pracujących „na czarno”

Brytyjska policja będzie mogła konfiskować pieniądze zarobione przez nielegalnych imigrantów – zapowiada premier Cameron i ogłasza kolejne kroki, jakie jego rząd podejmie, aby zredukować saldo migracji.

W przyszłotygodniowej Queen’s Speech – czyli mowie, w której Elżbieta II przedstawi cele rządu na kolejną kadencję, ogłoszone zostanie wprowadzenie nowelizacji do ustawy o imigracji. Immigration Bill zostanie rozszerzony między innymi o zapis dotyczący karania firm prowadzących rekrutację za granicą i napędzających tym samym napływ nielegalnych imigrantów na teren UK.

- Advertisement -

Nowelizacja rozszerza definicję „nielegalnego zatrudnienia”, która będzie dotyczyć zarówno osób przebywających na terenie Wielkiej Brytanii bezprawnie, jak i tych, którym prawo pobytu nie zostało przedłużone.

Jak zapowiada Cameron, głównym celem obecnego rządu będzie niwelowanie czynników, które przyciągają do UK imigrantów ekonomicznych. „Wielka Brytania musi stać się mniej atrakcyjna dla osób, które chcą tu przyjechać i pracować nielegalnie” – zapowiada David Cameron.

„Prawda jest taka, że w świetle obowiązujących przepisów niezwykle łatwo jest zarówno znaleźć zatrudnienie, jak i pracowników, w szarej strefie. Wobec tego zdecydowaliśmy się podjąć radykalny krok i sprawić, że podejmowanie pracy nielegalnie stanie się przestępstwem ściganym z urzędu” – ma powiedzieć Cameron na spotkaniu z unijnymi przywódcami 22 maja.

„Zmiana prawa oznacza, że od tej pory policja będzie miała prawo konfiskować zarobki nielegalnych imigrantów jako dochody uzyskane w wyniku działalności przestępczej. Pracodawcy będą również otrzymywać ostrzeżenia o tym, że wizy ich pracowników mogą niedługo wygasnąć” – zapowiada Cameron.

Nowe rozwiązanie prawne ma na celu załatanie luki prawnej, dzięki której w stan oskarżenia w związku z pracą „na czarno” mogli zostać postawieni jedyni imigranci posiadający prawo pobytu. Tych, którzy od początku przebywali w UK nielegalnie, lub zostali pomimo wygaśnięcia wizy, definicja „nielegalnych pracowników” do tej pory nie obejmowała.

Teksty tygodnia

Letnia wyprzedaż na AliExpress 2025. Jak zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupach?

Zbliża się koniec wielkiej promocji AliExpress. Zyskaj do -80% rabatu i dodatkowe zwroty za zakupy. Sprawdź, co warto upolować!

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie