Ponad połowa Brytyjczyków będzie tęskniła za pewnymi aspektami lockdownu

Ponad połowie Brytyjczyków będzie brakować… lockdownu! A konkretnie, jak wykazały badania, będą oni tęsknić za niektórymi obostrzeniami, które zostały wprowadzone przez brytyjskie władze w ramach walki z koronawirusem.

Możliwość spędzania czasu z rodziną, przebywanie w domu i mniejszy ruch samochodowy – na takie właśnie pozytywne aspekty restrykcji zwróciło uwagę około 54% badanych w sondażu przeprowadzonym wspólnie przez Policy Institute w King’s College London i Ipsos Mori. Badanie to było częścią zakrojonego na szerszą skalę projektu BBC News i wykazało, że ponad połowa brytyjskiej populacji będzie tęsknić za niektórymi rzeczami związanymi z pandemią i lockdownem. Co więcej, 32 procent z 2442 dorosłych w wieku 16 lat i starszych stwierdziło, że ubiegły rok był dla nich był lepszy, niż zwykle. A 19 procent stwierdziło, że ostatni rok był lepszy, niż się spodziewali, kiedy wprowadzono pierwszą blokadę, natomiast kolejne 21 procent stwierdziło, że ich finanse poprawiły się.

- Advertisement -
 

Za czym będą tęsknić Brytyjczycy wspominający dobrze okres lockdownu?

Młodsze osoby (w wieku 16-35 lat) dwukrotnie częściej niż osoby starsze twierdziły, że rok 2020 w ich przypadku był lepszy, niż się spodziewali. Z drugiej strony mamy jednak prawie połowę (dokładnie 49 procent), która jednak stwierdziła, że "rok pandemiczny" był gorszy, niż myśleli. Negatywnie rok 2020 oceniają szczególnie kobiety i osoby powyżej 65. roku życia.

Jak czytamy na łamach "The Evening Standard" badanie wykazało również, że 28% ludzi czuje się bliżej swojej najbliższej rodziny, 19% zbliżyło się ze swoimi sąsiadami, a 31% – z mniej bliskich znajomymi. Jak widać, dość nieoczekiwanie czas spędzony w zamknięciu przyniósł pozytywne skutki. Zdecydowanie więcej było jednak tych negatywnych – 43 procent ankietowanych spodziewa się, że pandemia pogorszy ich zdrowie psychiczne…

Jakie pozytywne aspekty miał czas "zamknięcia"?

Połowa społeczeństwa (52 procent) uważa, że ​​pandemia negatywnie wpłynie na młodych ludzi w perspektywie długoterminowej, podczas gdy 22 procent uważa, że ​​nie będzie miała żadnego wpływu, a 10 procent uważa, że ​​ich perspektywy się poprawią.

"Nie ma wątpliwości, że opinia publiczna wolałaby, aby pandemia w ogóle się nie wydarzyła – ale to nie znaczy, że wszystko było złe dla wszystkich" – komentował profesor Bobby Duffy, dyrektor Policy Institute w King's College London. "Wielu z nas będzie tęskniło za przynajmniej kilkoma efektami wynikającymi z wprowadzeniu lockdownu, zwłaszcza za czasem spędzonym w domu z naszymi rodzinami oraz ciszą i spokojem".

 

Teksty tygodnia

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie