piątek, 20 września, 2024

Robot zaatakował pracownika Tesli. Na hali produkcyjnej polała się krew

W fabryce Tesli w Teksasie robot zaatakował pracownika. Maszyna zaprojektowana do chwytania i przenoszenia aluminiowych części złapała szczypcami inżyniera wbijając mu szczypce w ramię i plecy.

Inżynier, który chciał przeprogramować roboty w fabryce Tesli w Teksasie, został złapany przez jednego z nich szczypcami. Uwolnił go dopiero inny pracownik, który nacisnął przycisk awaryjny odcinający zasilanie.

Robot zaatakował człowieka

Jak podał serwis „The Information” pracownik Tesli, którego robot zaatakował, spadł kilka metrów dalej. Do rynny przeznaczonej do zbierania złomu aluminium.

Inżynier doznał obrażeń i na hali produkcyjnej polała się krew. Jednak jego rany nie wymagały hospitalizacji. A mężczyznę opatrzono na miejscu.

Okazało się, że robot był jednym z trzech, które tak naprawdę należało wyłączyć, aby umożliwić wspomnianemu inżynierowi i innym pracownikom wykonanie prac konserwacyjnych.

Robot „nie zwariował”

Z raportu wynika także, że robot, który w momencie wypadku chwycił pracownika swoimi szczypcami, wykonywał swoje normalne ruchy. Czyli inaczej mówiąc „nie zwariował”.

O wypadku prasa dowiedziała się dlatego, że Tesla, firma produkująca samochody elektryczne Elona Muska, ma obowiązek zgłaszania wszystkich wypadków władzom hrabstwa Travis. Tam mieści się siedziba Gigafactory firmy, oraz Agencji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OHSA).

Z najnowszych raportów wynika, że w 2022 roku jeden na 21 pracowników fabryki Tesli w Teksasie odniósł obrażenia. W tym uraz głowy, który uniemożliwił tej osobie pracę przez 127 dni. W rozmowie z „The Information” zarówno obecni i byli pracownicy Elona Muska powiedzieli, że firma „idzie na skróty” i ryzykuje ich bezpieczeństwo.

Z kolei prawniczka reprezentująca pracowników kontraktowych w fabryce Tesli powiedziała „MailOnline”, że jej zdaniem liczba wypadków, które miały miejsce w fabryce, jest zaniżona. Jednym z nich był wypadek śmiertelny.

Jak stwierdziła Hannah Alexander z organizacji non-profit Workers Defense Project:

– Radzę czytać ten raport z przymrużeniem oka.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?