Rodzina polskiej imigrantki – kiedyś najbogatszej kobiety w Australii – walczy o spadek po niej, mimo że ona wciąż żyje

fot. Rodzina Millie Phillips, (po lewej) wnuczek, który ma otrzymać wartą 25 mln dolarów posiadłość i (po prawej) syn z żoną, którzy nie otrzymają nic w spadku

Imigrantka z Polski, która była najbogatszą kobietą w Australii, ma obecnie 90 lat, a jej rodzina już walczy o spadek po niej – m.in. posiadłość o wartości 110 milionów dolarów.

Rodzina polskiej imigrantki, która była kiedyś najbogatszą kobietą w Australii, rozpoczęła już  walkę w sądzie o spadek po niej, mimo że kobieta wciąż żyje. Millie Phillips, która urodziła się w Polsce jako Miłka Stern, przyjechała do Australii w wieku 10 lat na początku lat 60. Gdy, będąc już dorosłą kobietą, jej małżeństwo się rozpadło, sama wychowywała trójkę dzieci.

Przeczytaj też: „Odpowiedzi tak głupie, że tego nie da się opisać” – świat grzmi po koszmarnym wywiadzie księcia Andrzeja ws. seks-skandalu [wideo]

Polka pożyczyła 4 000 dolarów i założyła internat w Ashfield. Osiem lat później zainwestowała w kopalnię cyny i stała się milionerką. Teraz ma 90 lat, mieszka w domu spokojnej starości i jest w posiadaniu olbrzymiego majątku, w skład którego wchodzi m.in. warta 110 mln dolarów posiadłość czy dzieła sztuki.

W roku 2018 Polka miała udar i od tego czasu potrzebuje – zgodnie z orzeczeniem sądu – opieki na wysokim poziomie. Przed udarem kobieta sporządziła testament, jednak odmówiła jego podpisania, co – już po jej udarze – sprawiło duży kłopot rodzinie, która chce mieć dostęp do jej majątku.

Wnuczek Polki, 25-letni Anthony Small miał najbliższą relację z babcią i pomagał jej także w sprawach biznesowych. Przeprowadził z nią wiele rozmów na temat odziedziczenia przez niego wartej 25 mln dolarów posiadłości.

Przed udarem Polka oświadczyła, że chce wydziedziczyć swojego syna Roberta, gdyż nie ma z nim żadnych relacji. Trzecie dziecko polskiej imigrantki, jej córka, w latach 70. popełniła samobójstwo przez samospalenie po wstąpieniu do sekty religijnej Ananda Marga.

Polecane: Kurs funta wysoko po opublikowaniu sondaży wyborczych. Wart jest już 5,03 złotego!

Zgodnie z niepodpisanym przez Polkę testamentem, jej najstarsza córka Sharonne miałaby odziedziczyć 5 mln dolarów, a wnuczek, z którym 90-latka miała najlepszy kontakt, otrzyma posiadłość o wartości 25 mln dolarów.

Synowi, Robertowi Polka postanowiła nie zapisać nic, ale za to każde z jego dzieci ma odziedziczyć po niej 1 mln dolarów.

Ponadto kobieta postanowiła przekazać uniwersytetowi w Izraelu 20 mln dolarów oraz 1 mln dolarów żydowskiemu muzeum w Sydney. 60 mln dolarów ma otrzymać fundacja do walki z antysemityzmem.

 

 

Przeczytaj koniecznie: Wcześniejsza wypłata emerytury 'workplace pension': Czy można odzyskać dotychczasowe składki z powodu przeprowadzki do Polski?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Koszt wynajmu domu w UK wzrósł o 270 funtów miesięcznie od pandemii

Średni koszt wynajmu domu w Wielkiej Brytanii jest obecnie o 3240 funtów w skali całego wyższy, niż był jeszcze pod koniec pandemii.

Zapadł wyrok w sprawie zakatowania 10-letniej Sary Sharif

Śmierć dziesięciolatki, która ponad rok temu poruszyła wszystkich w końcu doczekała się sprawiedliwości. Ojciec, macocha i wujek zostali uznani winnymi. Czekają na wyrok.

Sprowadzenie 18-letniego dziecka do UK w ramach łączenia rodzin

Z programu łączenia rodzin korzysta wielu Polaków na Wyspach. Umożliwia on niektórym naszym krewnym osiedlenie się w Wielkiej Brytanii.

Oszustwa i błędy w Housing Benefit. Podwoiły się do 21,1 mln funtów

Podwoiły się nie tylko oszustwa i błędy w Housing Benefit, ale o 66 mln funtów wzrosły także nadpłaty zasiłków w Irlandii Północnej.

O ile wzrosną rachunki za energię w UK w kwietniu 2025 roku?

W kwietniu możemy oczekiwać kolejnej podwyżki w tym względzie. Energy cap ma wówczas wynieść 1762 funty rocznie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie