Oszustwa i błędy w Housing Benefit. Podwoiły się do 21,1 mln funtów

Podwoiły się nie tylko oszustwa i błędy w Housing Benefit, ale o 66 mln funtów wzrosły także nadpłaty zasiłków w Irlandii Północnej w ciągu ostatniego roku.

Organ nadzoru finansowego w Irlandii Północnej stwierdził, że zarówno oszustwa jak i błędy w zakresie zasiłków mieszkaniowych (Housing Benefit) prawie podwoiły się w ciągu roku.

Coraz więcej oszustw i błędów w Housing Benefit

Najnowszy raport sporządzony przez Dorinnię Carville, będącą kontrolerem i audytorką generalną Irlandii Północnej, dotyczy okresu 2023 – 2024. NI Housing Executive oszacowało, w tym czasie 21,1 mln funtów strat w wyniku oszustw i błędów w wydatkach na Housing Benefit.

Z kolei nadpłaty w wydatkach na świadczenia oszacowano na 240 mln funtów. Co stanowi wzrost o 66 mln funtów w porównaniu z rokiem poprzednim.

W czasie audytu okazało się także, że niektóre organizacje wydawały więcej niż zatwierdziło Stormont Assemby. Dorinnia Carville wyraziła obawy dotyczące jakości niektórych rachunków przygotowanych do audytu. A także słabości w ochronie organizacji przed błędami, oszustwami i niewłaściwym zarządzaniem.

Problemy z pracownikami

Okazało się, że błędy te częściowo były związane z szerszym problemem. Dotyczył on rekrutacji i utrzymania właściwej liczby pracowników z odpowiednimi umiejętnościami finansowymi.

– Sektor publiczny w nadal zmaga się z poważnymi problemami budżetowymi. W tym kontekście rola audytu publicznego i praca mojego biura na rzecz promowania przejrzystości w wydawaniu publicznych pieniędzy są ważniejsze niż kiedykolwiek – powiedziała Carville.

Zaapelowała do ministerstwa i innych organów dotkniętych problemem do podjęcia kroków w celu rozwiązania problemów. Dzięki temu „publiczne pieniądze będą wydawane właściwie”.

Rzecznik Housing Executive powiedział, że oszustwa i błędy w świadczeniach stanowią 4,5 proc. całkowitych wydatków na zasiłki. Z kolei rzecznik Departamentu ds. Społeczności dodał:

– Szacuje się, że straty spowodowane oszustwami i błędami w zakresie świadczeń wynoszą 2,9 proc. całkowitych wydatków na świadczenia. Co stanowi wzrost w porównaniu z 2,3 proc. w roku poprzednim.

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie