Ściągasz nielegalne pliki z Internetu? Uważaj, ponieważ możesz mieć wielkie kłopoty

Najwięksi dostawcy Internetu w Wielkiej Brytanii biorą udział w kampanii "Get it right from a genuine site", która ma na celu walkę z internetowym piractwem.

Do kampanii "Get it right from a genuine site" przystąpili najwięksi dostawcy Internetu na Wyspach, m.in. Sky, BT oraz Virgin. Kampania ma za zadanie nakłonić internautów do korzystania z legalnego oprogramowania oraz zaprzestania pobierania z sieci nielegalnych kopii gier wideo, filmów, seriali czy muzyki.

- Advertisement -

Wygraj 403 mln USD w Powerball USA

W tym celu dostawcy wysyłają do użytkowników listy, które mają ich do tego nakłonić. "Jesteśmy tu, by pomóc Ci znaleźć muzykę, TV, filmy, gry, książki, gazety i sport z legalnego źródła oraz wesprzeć brytyjską kreatywność. Za każdym razem, gdy oglądasz, słuchasz, czytasz, czy grasz – dokonujesz wyboru: wspierasz rzeczy, które kochasz i pomagasz im się rozwijać, lub też nie wspierasz niczego i nikogo. Więc pobierz to jak trzeba z legalnej strony" – piszą autorzy kampanii na jej stronie internetowej.

"Jeśli dalej będziesz za pomocą naszego łącza rozsyłał nielegalne treści, podejmiemy kroki, by zablokować lub usunąć wszelkie oprogramowanie służącego do łamania praw autorskich".

Listy o takiej treści otrzymują osoby, które korzystają z sieci P2P oraz torrentów. Sieć P2P polega na tym, że każdy plik jest dzielony na określoną liczbę mniejszych części, z których każda jest pobierana od innej osoby. Osoba pobierająca plik również go udostępnia, co w świetle prawa jest nielegalnym udostępnianiem czyli właśnie piractwem.

Użytkownicy, u których wykryje się ruch na pirackich stronach, otrzymują wiadomość e-mail, która wzywa do zaprzestania nielegalnego pobierania plików w ciągu 20 dni. Po upływie tego czasu wysyłana jest kolejna wiadomość, która wyjaśnia jakie są konsekwencje prawne nielegalnego pobierania i udostępniania plików.

W kampanię "Get it right from a genuine site"  zaangażowali się także brytyjscy twórcy, którzy pokazują ile dokładnie czasu spędzili na napisanie książki, skomponowanie i nagranie piosenki czy nagranie filmu. Inną formą walki z tym nielegalnym procederem jest baza zawierające legalne serwisy, w których można znaleźć muzykę, filmy czy oprogramowanie.

HIPOKRYZJA: Brytyjczycy chcą się pozbyć Polaków, a planują zaprosić na Wyspy imigrantów z Czarnej Afryki!

Wbrew temu, co sugerują autorzy akcji, problem piractwa komputerowego nie jest już tak wielki jak wcześniej, ponieważ od kilku lat branża komputerowa obserwuje spadek liczby piratów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zmiana w polityce sprzedażowej. Producenci oprogramowania oferują je obecnie w formie abonamentu, którego wykupienie skutkuje dostępem do większej liczby opcji oraz różnymi bonusami. Podobnie sprawa ma się z muzyką i filmami, które można obecnie znaleźć w wielu płatnych serwisach, które za niewielką opłatą dają dostęp do ogromnej, legalnej bazy filmów czy muzyki.

 

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Tragedia 12-letniego Polaka w UK. Zginął przez popularny internetowy challenge

Polska rodzina z West Yorkshire przestrzega przed zagrożeniami związanymi z mediami społecznościowymi. Dwunastoletni Sebastian zmarł w wyniku udziału w internetowym wyzwaniu.

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie