Strajk pilotów Lufthansy. Sprawdź, jakie masz prawa jako pasażer

Z powodu strajku pilotów niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały dziś 84 loty na długich trasach. 20 tysięcy pasażerów utknęło na lotniskach. To już kolejny akcja protestacyjna, a w najbliższych dniach niemieccy związkowcy zapowiadają następne.

Na środę 9 września związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit zapowiada kolejny strajk pilotów Lufthansy, tym razem na połączeniach obsługujących krótsze dystanse. Warto pamiętać, że w przypadku odwołania lotu przez linię lotniczą przepisy Unii Europejskiej gwarantują pasażerowi zwrot niewykorzystanej części biletu (np. przy przesiadkach) lub ofertę innego połączenia najszybciej jak to będzie możliwe.

- Advertisement -

Jeżeli odmówiono Ci przyjęcia na pokład, Twój lot został odwołany lub dotrzesz z ponad 3-godzinnym opóźnieniem do miejsca docelowego wskazanego na bilecie, możesz domagać się odszkodowania w wysokości 250–600 euro w zależności od długości trasy.(kt) Zobacz więcej: Nasz poradnik: Twoje Prawa

Lot w obrębie UE:
1 500 km lub mniej – 250 euro
ponad 1 500 km – 400 euro
Lot między lotniskiem w UE a lotniskiem poza UE:
1 500 km lub mniej – 250 euro
1 500 – 3 500 km – 400 euro
ponad 3 500 km – 600 euro

Teksty tygodnia

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

Imigrant, który „udawał homoseksualizm”, aby dostać azyl w UK złożył apelację

40-letni mężczyzna starał się o azyl w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jako homoseksualista byłby narażony na niebezpieczeństwo po powrocie do Bangladeszu.

Fałszywe ojcostwa, fikcyjne meldunki. System socjalny traci miliony przez cwaniaków!

Niemieckie urzędy pracy informują o coraz częstszych przypadkach wyłudzania świadczeń. Przybiera to formę zorganizowanych działań. System socjalny na cwaniactwie ludzi traci miliony rocznie.

W Wielkiej Brytanii zakwitły rzeki, a ludzie wpadają do nich myśląc, że to trawa

. Woda pokrywa się gęstą rzęsą. Kanały wyglądają jak trawa. W efekcie wiele osób przypadkowo wpada do wody.

Polacy nie chcą już żyć w Niemczech! Powroty do Polski stają się nowym trendem

Po raz pierwszy od lat odwrócił się trend i Polacy, zamiast przyjeżdżać do Niemiec, rezygnują z życia i pracy w tym kraju. Kiedyś kraj był obietnicą pracy i stabilnego życia. Obecnie kojarzy się z kryzysem i wszechobecną przestępczością.

Przeczytaj także