Theresa May pod coraz większą presją przesunięcia terminu Brexitu na 23 maja

Po tym, jak w niedzielę Theresa May poinformowała o opóźnieniu decydującego głosowania w brytyjskim parlamencie w sprawie umowy wyjścia z 27 lutego na 12 marca, wywierana jest na nią coraz większa presja, aby przesunęła termin Brexitu na 23 maja.

W niedzielę na szczycie UE w Egipcie Theresa May poinformowała o przesunięciu kluczowego głosowania w Izbie Gmin z 27 lutego na 12 marca, aby dać sobie oraz negocjatorom więcej czasu na rozmowy z Unią Europejską w sprawie irlandzkiej granicy.

- Advertisement -

Theresa May poinformowała, że decydujące głosowanie w parlamencie ws. Brexitu odbędzie się 12 marca, a nie 27 lutego

Premier ma nadzieję, że uda jej się osiągnąć porozumienie dotyczące wprowadzenia limitu czasowego do opcji Backstop, aby następnie brytyjski parlament mógł zagłosować ws. umowy brexitowej z naniesionymi poprawkami.

W związku z przesunięciem terminu głosowania na Theresę May wywierana jest coraz większa presja dotycząca przesunięcia terminu Brexitu na 23 maja, aby Wielka Brytania miała więcej czasu na wynegocjowanie warunków pozwalających zaakceptować obecną umowę i wykluczyć wyjście z UE bez umowy.

 

 

 

Według ministrów z gabinetu premier lepiej przesunąć Brexit w czasie, aby w ten sposób uniknąć wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy. W związku z tym pojawiają się sugestie, aby opóźnić opuszczenie Wspólnoty.

W poniedziałek Theresa May spotka się z liderami UE, m.in. Angelą Merkel. Z kolei dalsze rozmowy na temat irlandzkiej granicy odbędą się we wtorek w Brukseli.

Theresa May powiedziała, że nie dopuści do drugiego referendum i „zawieszenia” Brexitu

Teksty tygodnia

Tragedia 12-letniego Polaka w UK. Zginął przez popularny internetowy challenge

Polska rodzina z West Yorkshire przestrzega przed zagrożeniami związanymi z mediami społecznościowymi. Dwunastoletni Sebastian zmarł w wyniku udziału w internetowym wyzwaniu.

Czujesz się chory? Najpierw porozmawiasz ze sztuczną inteligencją od NHS

Zgodnie z nowym rządowym planem dotyczącym służby zdrowia, pacjenci będą omawiać swoje problemy zdrowotne ze sztuczną inteligencją opracowaną przez National Health Service.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie