Wizz Air uruchamia dziewięć nowych tras do popularnych destynacji z lotniska w Cardiff

Na lotnisku Cardiff zostanie uruchomiona w tym tygodniu pierwsza od dwóch dekad baza tanich linii lotniczych. Wizz Air UK w związku z tym otwiera także dziewięć nowych tras z nowej bazy.

Dyrektor lotniska w Cardiff, Spencer Birns jest przekonany, że do końca roku liczba pasażerów, którą obsługuje lotnisko, może wzrosnąć do 50 proc. poziomu sprzed pandemii. Lotnisko jest w całości własnością rządu walijskiego, ale obsługiwane jest przez działającą na zasadach rynkowych spółkę komercyjną.

- Advertisement -
 

Wizz Air otwiera bazę w Cardiff

Od piątku Wizz Air zacznie od lotów jednego samolotu, ale Birns mówi, że, jeśli dziewięć dodatkowych tras linii okaże się komercyjnym sukcesem, z perspektywy lotniska jest możliwość zwiększenia tras i przepustowości portu lotniczego.

Oczekuje się, że Wizz Air obejmie promocją ponad 200 000 miejsc w inauguracyjnym sezonie letnim, przy czym samo lotnisko ma nadzieję na osiągnięcie około 75 proc. przepustowości. Nowe trasy tanich linii z Cardiff Airport dotyczą popularnych destynacji – m.in. Portugalii, Grecji, Hiszpanii czy Egiptu. Obecnie wszystkie te kierunki obsługiwane są z Cardiff przez TUI, a hiszpański przewoźnik Vueling obsługuje również Majorkę i Alicante, a Ryanair Faro.

Więcej możliwości

Linie Wizz Air, które wcześniej koncentrowały się na obsłudze imigrantów z Europy Wschodniej podróżujących do Wielkiej Brytanii i mają również brytyjskie bazy w Gatwick, Luton i Doncaster, a jednocześnie obsługują inne lotniska takie jak Liverpool i Bristol, postrzegają rynek lotniczy, jako gotowy do rozwoju po pandemii.

Teksty tygodnia

Polacy będą wyjeżdżać z Wysp? Brytyjska gospodarka słabnie

Wielka Brytania dla Polaków przestaje być atrakcyjnym krajem? Brytyjska gospodarka znowu zaliczyła spadek, największy w sektorach, gdzie pracuje wielu naszych rodaków.

Ile teraz zapłacimy za prąd i gaz? Nowy limit cenowy od lipca

Od 1 lipca w Wielkiej Brytanii obowiązuje nowy limit cenowy na energię, ustalony przez regulatora rynku – Ofgem. Przeciętne gospodarstwo domowe korzystające z prądu i gazu zapłaci rocznie około 1 568 funtów, o mniej więcej 7 proc. mniej względem poprzedniego kwartału.

Uważaj na ważny list! Zmiana zasad opłat abonamentowych

Każdy, kto mieszka w Niemczech, zna obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. To miesięczna opłata w wysokości 18,36 euro, która finansuje m.in. programy ARD, ZDF i Deutschlandradio.

To już trzecia fala upałów tego lata. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza

Już po raz trzeci tego lata mamy do czynienia z falą upałów. Na sobotę meteorolodzy zapowiadają aż 34 stopnie. Ulga ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu w postaci burz.

Coraz więcej Niemców musi korzystać z pomocy społecznej

W Niemczech coraz większa liczba seniorów nie radzi sobie finansowo bez pomocy państwa. Dane z Federalnego Urzędu Statystycznego wskazują, że w marcu 2025 roku ponad 742 tys. osób starszych pobierało świadczenie „Grundsicherung im Alter”. To podstawowe zabezpieczenie socjalne dla emerytów przysługiwało więc o ponad 23 tys. osobom więcej w porównaniu z marcem 2024.

Przeczytaj także