piątek, 20 września, 2024

Synoptycy zapowiadają śnieg w tym tygodniu na Wyspach. Gdzie możemy spodziewać się opadów?

Prognozy pogody na ten tydzień dla Wielkiej Brytanii są raczej wietrzne i deszczowe, jednak zaskoczeniem będzie odrobina białego puchu, który pojawi się prawdopodobnie w północnej Szkocji. Synoptycy mają dla nas dobre informacje dotyczące długoterminowej prognozy pogody.

W ciągu najbliższych dni możemy się spodziewać – zdaniem synoptyków – opadów śniegu, które pojawią się w Wielkiej Brytanii wraz z arktycznym frontem. Ponadto temperatury znacznie spadną i w niektórych miejscach będą bliskie zeru.

Śnieg w UK

W tym tygodniu będzie na Wyspach wietrznie i deszczowo, jednak – mapy pogodowe z WXCharts pokazują, że sobotni poranek na północy Szkocji, między Fort William a Inverness, może być biały.

Będzie to dla większości rejonów kraju tydzień niespokojnej pogody, z wiatrami i deszczem. Słońce ma się pojawić na krótko w ciągu tygodnia, według prognostyków.

– Temperatury spadną o stopień lub dwa [w poniedziałek] i nie będzie obfitych opadów deszczu – powiedziała meteorolog BBC, Helen Willetts.

W poniedziałek także można się spodziewać chłodnej nocy, z temperaturami „bliskimi zeru” w niektórych wiejskich częściach Anglii i Walii – dodała Willetts.  

W Londynie na początku dnia ma być deszczowo, a później opady zanikną i przez resztę dnia będzie sucho. W poniedziałek ma być chłodniej niż w niedzielę, z maksymalną temperaturą do 16 stopni Celsjusza.

Mgły utrudnią podróżowanie

We wtorek sytuacja ma się poprawić – będzie „dużo suchej i słonecznej pogody, dużo więcej słońca”, a po południu temperatura wzrośnie o 15 lub 16 stopni. Niestety do wieczora w całym kraju temperatury spadną, a w Irlandii Północnej zacznie padać. Mgła z kolei może być przyczyną problemów w podróżowaniu w całej Anglii i Walii.

Wichury pod koniec tygodnia

Willett twierdzi, że istnieje „niepewność, co do tego, w jakim kierunku przesunie się następna partia deszczu i wiatru”, gdy nadejdzie z Atlantyku w środę i czwartek. Jak będzie wyglądać reszta tygodnia? Helen Willett informuje, że „w rejonach południowych mogą wystąpić duże opady deszczu”, a także „silne wiatry, nawet wichury i więcej deszczu w północnej części kraju w piątek”.

 

Prognoza na konkretne dni

Z poniedziałkowej prognozy pogody wynika, że chmury deszczowe, które pojawiły się na początku dnia nad wschodnią Anglią, rozwieją się, a warunki będą suche z przebłyskami słońca. Na północnym-zachodzie z kolei będzie wietrznie i deszczowo. W nocy na północnym-zachodzie pojawią się przelotne deszcze, a wiatry stopniowo osłabną. W poniedziałek też obowiązuje alert powodziowy dla Anglii.

We wtorek będzie pochmurno w Irlandii Północnej i Szkocji, z przelotnymi opadami deszczu na zachodzie. Z kolei w Anglii i Walii będzie raczej sucho z przebłyskami słońca.

W środę ulewny deszcz będzie przesuwał się na południowy-wschód i będzie przecinał wszystkie obszary z południowego-zachodu w czwartek. Będzie bardzo wietrznie z ulewnymi opadami na północy w piątek i słonecznymi okresami na południu kraju.

Met Office podało, że w piątek będą też rozległe mgły. Wiatr będzie umiarkowany, jednak na wybrzeżach już nabierze siły. Ogólnie warunki pogodowe będą niestabilne, przynosząc deszcze i silne wiatry. W całej Wielkiej Brytanii spodziewane są przelotne deszcze i przebłyski słońca. Na północnym-zachodzie będzie padać najbardziej obficie, a na południowym-wschodzie będzie sucho. Synoptycy informują, że na północnym-zachodzie mogą wystąpić wichury, które będą grozić sztormami.

Długoterminowa prognoza pogody

Według długoterminowej prognozy pogody Met Office obejmującej okres od 24 października do 7 listopada utrzymają się zmienne warunki pogodowe, z pasmami deszczu w większości kraju. Temperatury prawdopodobnie utrzymają się na standardowym poziomie jak na tę porę roku. Istnieje jednak coraz większe prawdopodobieństwo, że od końca października nastąpi bardziej stabilna pogoda, chociaż mogą jej również towarzyszyć chłodniejsze warunki z mgłą, a także z mgłą i mrozem.

Zajrzyj także na naszą stronę główną polishexpress.co.uk

Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?