W piątek nad ranem na Zamku Windsor zmarł książę Filip w wieku 99 lat. Postać małżonka Elżbiety II znana jest dobrze nie tylko każdemu mieszkańcowi UK. O jego bogatym życiu świadczą między innymi fotografie, które przypominają nam, kim był jako ojciec, mąż oraz wojskowy.
Przedstawiamy księcia Filipa na zdjęciach…
Książę Filip z królową Elżbietą w czasie miesiąca miodowego 25 listopada 1947 roku w posiadłości Broadlands, Hampshire
Książę Filip grający w polo 7 sierpnia 1950 roku w Anglii, zaledwie kilka dni przed narodzinami swojego drugiego dziecka.
Książę Edynburga wspinający się po drabinie w Aberdovey Training Camp w Walii w lipcu 1949 roku.
Książę Filip w Grecji jeszcze jako uczeń
Książę Filip jeszcze przed poślubieniem Elżbiety II, pracuje przy biurku po powrocie do swoich obowiązków w Royal Navy. Zdjęcie zrobione w Wiltshire, w sierpniu 1947 roku.
Zdjęcie rodzinne zrobione około 1951 roku, możemy na nim zobaczyć księcia Edynburga, królową Elżbietę, oraz księcia Karola i księżną Anne.
Fotografia z czerwca roku 1950 – książę Filip po grze w polo
Książę Edynburga głaszcze 7-miesięcznego słonia Kumara w czasie swojej wizyty w Whipsnade Zoo w Bedfordshire 19 lipca 1967 roku.
Królowa Elżbieta wraz z księciem Filipem rozmawiają z grupą dziewczynek-skautów przed biblioteką w Waszyngtonie 5 listopada 1951 roku.
Książę Edynburga przed zamkiem Windsor 22 lipca 2020 roku.
Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.
Irlandia zmaga się z problemem braku dostępnych domów i mieszkań. A gdy te już są, zmaga się z problemem doprowadzenia do nieruchomości wody i kanalizacji. Problem jest ogromny, bowiem domy nie nadają się do zamieszkania
Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia
HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.