Brexit: Mieszkańcy UK gromadzą zapasy żywności i leków – wydali już 4 miliardy funtów na przygotowanie swoich rodzin do ‘NO DEAL’

Fot. Getty

Najnowsze badania sugerują, że jeden na pięciu Brytyjczyków zrobił jak dotąd zapasy żywności, napojów i leków o średniej wartości 380 funtów. Łącznie Brytyjczycy wydali już 4 miliardy funtów na zabezpieczenie siebie i swoich rodzin na wypadek twardego Brexitu.

- Advertisement -

Jak podaje brytyjski dziennik „The Guardian”, już jeden na pięciu Brytyjczyków gromadzi zapasy żywności, napojów i leków. Jak dotąd, każdy obywatel UK, który zaczął robić zapasy na wypadek ‘no deal’, wydał dodatkowo około 380 funtów. Badanie, przeprowadzone przez firmę Premium Credit, wykazało również, że około 800 000 osób wydało na zapasy więcej niż przeciętna, bo ponad 1000 funtów.

Dowiedz się więcej: W wypadku NO DEAL ceny żywności podskoczą w ciągu kilku dni po Brexicie nawet o 10 proc.!

Brytyjskie firmy przewidują, że jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE bez umowy, to pojawią się krótkoterminowe problemy z zaopatrzeniem.

Podobne badania, które zostały przeprowadzone jeszcze w pierwszym kwartale 2019 roku – w tygodniach poprzedzających pierwotny termin Brexitu – wykazały, że około 17 proc. populacji wydało już wtedy na zapasy łącznie około 4,6 miliarda funtów.

Spośród osób gromadzących zapasy aż 74 proc. ankietowanych stwierdziło, że kupiło dodatkowe jedzenie, 50 proc. zrobiło zapasy leków, a 46 proc. zaopatrzyło się w dodatkowe napoje.

Gorący temat: Minister z gabinetu Johnsona nazwał twardy Brexit „absolutną katastrofą”. Szykuje się poważny rozłam w rządzie?

 

Teksty tygodnia

Letnia wyprzedaż na AliExpress 2025. Jak zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupach?

Zbliża się koniec wielkiej promocji AliExpress. Zyskaj do -80% rabatu i dodatkowe zwroty za zakupy. Sprawdź, co warto upolować!

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Botoks w publicznej toalecie, wypełniacze z internetu, fatalne warunki. Rosyjska ruletka w UK

Zabiegi kosmetyczne w typie wstrzykiwania botoksu są coraz częściej...

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie