Wrocław: Zatrzymano nielegalny transport śmieci – Brytyjczycy robią z Polski DOSŁOWNIE wysypisko

Fot: Dolnośląska Policja

Dolnośląska policja zatrzymała trzy naczepy pełne śmieci, które zmierzały z Anglii do Chorzowa, ale z niewyjaśnionych przyczyn znalazły się… we Wrocławiu. Jak się okazało odpady były przewożone niezgodnie z przepisami. Śledztwo w tej sprawie już trwa.

- Advertisement -

Oficerowie z policyjnego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu wespół z oddziałem oddelegowanym z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i oraz przedstawicielami Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska wpadli na trop nielegalne wywozu śmieci z Anglii do Polski.

Transport sprasowanych odpadów budowlanych pierwotnie miał trafić do Chorzowa, ale wylądował we Wrocławiu. Dlaczego? Nie wiadomo.

Co Wielka Brytania robi ze swoimi śmieciami? Wysyła do… Polski!

"Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dokumentację przewozową. Według niej ustalili, że przewóz materiałów miał odbywać się bezpośrednio z Anglii do Chorzowa, do firmy zajmującej się utylizacją odpadów. Nie powinno być żadnego postoju, a jednak z jakiejś przyczyny transport znalazł się we Wrocławiu" – komentował Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że transport odpadów budowlanych prowadzony był niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Póki co ustalono, że śmieci nie stanowią żadnego zagrożenia dla dla ludzi i środowiska naturalnego, jednak wciąż wiele pytań odnośnie tego transportu pozostaje bez odpowiedzi. Sprawą zajmuje się już dolnośląska prokuratura.

Trump dla "The Sun" – Wielka Brytania straciła szansę na umowę handlową z USA

 

 

Warto przypomnieć, że nie wydarzenia z Wrocławia to nie odosobniony przypadek. W styczniu na łamach "Polish Express" pisaliśmy o filmie dokumentalnym "Dirty Biznes" zrealizowanym przez telewizję Sky, w którym przedstawiono losy "brytyjskich" śmieci. Jak się okazuje rocznie Brytyjczycy produkują ponad 22 mln ton plastikowych odpadów, jednak tylko część jest poddawana procesowi recyklingu. Ponad 60 proc. z nich wysyłanych jest za granicę, w większości do odległych Chin, ale także do Polski.

Powód? Koszty. Taniej jest wysłać śmieci do Polski, niż poddać jej recyklingowi w Wielkiej Brytanii…

Teksty tygodnia

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Nielegalni imigranci pracują jako kurierzy jedzenia

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Przestępcy wyślą do ciebie fałszywy SMS. Nawet mimo to, że nie znają twojego numeru

Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zbierającą żniwa metodą...

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie