Londyn drugim najbardziej ZAKORKOWANYM miastem w Europie – jakich ulic w stolicy UK unikać?

Przeciętnie poruszający się samochodem mieszkaniec Londynu w korkach spędza 73 godziny w korku. To ponad trzy dni! Gorzej jest jedynie w rosyjskiej Moskwie.

Londyn jest wielkim węzłem komunikacji drogowej. Krzyżuje się tam aż dziewięć (!!!) autostrad oraz pięć innych ważnych dróg krajowych. Wszystkie połączone są z autostradą M25, która tworzy pierścień wokół miasta. Z kolei w samej stolicy UK znajduje się jedno z najruchliwszych lotnisk na świecie – Heathrow (i pięć innych portów lotniczych), a także port morski – pomimo wysoko rozwiniętego systemu transportu publicznego wszechobecne korki nie mogą nikogo dziwić w takiej sytuacji.

- Advertisement -

Pies „wył i błagał o pomoc” w rozgrzanym samochodzie, gdy jego właściciel poszedł na zakupy do Sainsbury

Jak wyliczono na stronie Go Compare z powodu olbrzymiego natężenia ruchu przeciętny ondyńczyk rocznie w korku stoi 73 godziny. Gorzej pod tym względem mają jedynie mieszkańcy Moskwy, którzy tracą aż 91 godzin w roku. Dodajmy, że trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął Paryż (65 godzin w skali rocznej).

Gdzie jest najgorzej? W Greater London fragment autostrady M25 pomiędzy zjazdami 1B i 1A uznany został za najbardziej korkogenny – tylko 37% przejazdów tamtą trasą udało się skończyć o czasie. Poszczególne odcinki M25 zajmują pięć z dziesięciu najbardziej zakorkowanych dróg w Wielkim Londynie. Z kolei w środkowej części miasta na A406 North Circular średni czas stania w korku wynosi aż 56 godzin. A23 Southbound jest niewiele "lepsze" pod tym względem z czasem 50 godzin, a na A4200/A4 Southbound za kółkiem bezczynnie w ciągu roku spędza się 47 godzin.

 

 

Warto dodać, że władze stołeczne na poprawę tej sytuacji rocznie wydają ponad milion funtów!

SZOK: Mężczyzna zrobił sobie selfie z ciężko ranną kobietą potrąconą przez pociąg!

A jak wygląda sytuacja w innych rejonach UK? Drugim najbardziej zakorkowanym miastem jest Manchester (39 godziny stania w korkach rocznie), czwarte miejsce zajęło Birmingham (34 godziny), a kolejne były Luton i Bristol.

Teksty tygodnia

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie