Kobiety są gorsze od mężczyzn – muzułmańska szkoła w Luton bez konsekwencji za segregację płciową

Władze szkoły Rabia Girls’ and Boys’ School w Luton grają na nosie brytyjskim urzędnikom. Mimo ponawianych kontroli, wielokrotnych upomnień i stanowczych wezwań do działalności zgodnie z brytyjskim systemem wartości, w szkole nadal panuje segregacja płciowa.

Szkołę Rabia Girls’ and Boys’ School w Luton urzędnicy odwiedzają regularnie od kilku lat. W 2014 r. szkoła nie dostarczyła na przykład inspektorom pełnego programu nauczania, natomiast w trakcie kontroli w 2015 r. kontrolerzy wskazali, że nauczyciele całkowicie zlekceważyli nauczanie dziewczynek przedmiotów ścisłych (w ramach przedmiotu „Projektowanie i Technologia” dziewczynki uczyły się szycia i robienia na drutach).

- Advertisement -

W „świętej” Częstochowie islam trafi do szkół?

W trakcie niespodziewanej kontroli w kwietniu tego roku inspektorzy agencji Ofsted (Office for Standards in Education) stwierdzili natomiast, że szkoła jawnie stosuje segregację płciową. Problem ten był już urzędnikom sygnalizowany znacznie wcześniej, ale dopiero ostatnia wizytacja tak dobitnie wykazała skalę izolacji dziewczynek od chłopców.

Londyn: w muzułmańskiej szkole znajdziesz książki o kamienowaniu

Ale segregacja płciowa dotyczy w szkole Rabia Girls’ and Boys nie tylko uczniów, ponieważ podlegają jej także nauczyciele. W trakcie szkoleń zawodowych nauczyciele i nauczycielki przebywają w dwóch różnych pomieszczeniach, a kobiety oglądają zazwyczaj to szkolenia na ekranie telewizora.

W raporcie Ofsted możemy przeczytać, że zachowanie władz szkoły jest w oczywisty sposób niezgodne duchem równości i co za tym idzie, z tradycyjnymi wartościami wyznawanymi przez Brytyjczyków. Raport stwierdza także, że poprzez segregację płciową dzieci nie uczą się względem siebie szacunku.

Nie wiadomo, w jaki sposób nowy raport realnie wpłynie na sytuację w szkole. Ale trzeba mieć nadzieję, że ustalenia inspektorów Ofsted będą miały większą siłę oddziaływania, niż podobne ustalenia kontrolerów DfE (Department for Education) w 2014 r., które nie przeniosły się na żadne konkretne rozwiązania.

Teksty tygodnia

Rynek pracy dla młodych się kurczy. Najgorsza sytuacja od 7 lat!

Młodzi ludzie kończący studia w Wielkiej Brytanii trafiają dziś...

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie