Rayani Air: drodzy pasażerowie, teraz czas na modlitwę

Rayani Air to malezyjskie linie lotnicze, które jako pierwsze wprowadziły na swoich pokładach prawo szariatu. Pierwszy lot zgodny z religijnymi zasadami odbył się 20 grudnia.

Działanie Rayani Air jest absolutnym precedensem. To pierwsze linie lotnicze, na których pokładach przestrzega się prawa szariatu. Pierwszy lot Rayani Air zgodny z religijnym prawem odbył się 20 grudnia.

- Advertisement -

Prawo szariatu obowiązuje zarówno obsługę, jak i pasażerów. Stewardessy muszą nosić na pokładzie samolotu hidżaby,  a pasażerowie, którzy nie są muzułmanami muszą być „przyzwoicie wybrani” – podkreślał dyrektor linii lotniczych Jaafar Zamhari.

Na pokładzie samolotu zabronione jest oczywiście spożywanie alkoholu, a posiłki podawane pasażerom są halal. Przed każdym startem odmawiana jest modlitwa w intencji bezpieczeństwa pasażerów i członków załogi.

– Jesteśmy pierwszą malezyjską linią lotniczą, która przestrzega szariatu i jesteśmy z tego dumni – podkreślił Zamhari.

Wprowadzenie do swojej oferty lotów przeprowadzanych zgodnie z szariatem planują też brytyjskie linie lotnicze Firnas Airways.

Teksty tygodnia

Podwyżki, podatki, wypłaty i zmiany, których nie możesz przeoczyć – finanse w lipcu

Lipiec 2025 zapowiada się jako miesiąc pełen istotnych wydarzeń...

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Awaria banku to niemal codzienność. Ile gotówki warto mieć w domu?

Awarie systemów bankowych, black out, blokada konta po włamaniu…...

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie