Syn księżnej Kate zarobi dla gospodarki 80 mln, córka – znacznie więcej

Jak przyznał w jednym z wywiadów, książę William liczy, że jego drugie dziecko będzie płci żeńskiej. Okazuje się, że nie on jeden. Okazuje się, że księżniczka będzie dla brytyjskiego biznesu dużo bardziej opłacalna niż drugi książę.

Ekonomiści szacują, że pierwsze 80 milionów funtów córka następcy tronu zarobi już w kilka dni po urodzeniu, a w czasie całego swojego życia – około miliarda.

Przyjście na świat księcia George’a dwa lata temu przełożyło się na 247 milionów zysku. I mimo że tym razem ekscytacja w związku z królewskim porodem wydaje się być mniejsza, to w ogólnym rozrachunku narodziny księżniczki wygenerują znacznie więcej profitów. Sektorem, który najbardziej w związku z tym skorzysta jest przemysł ubraniowy.

Jak twierdzi profesor Joshua Bamfield, przewodniczący Centre for Retail Research w pierwszych dniach po narodzinach Brytyjczycy wydadzą około 20 – 25 milionów na pamiątki upamiętniające najmłodszego z Windsorów oraz wina musujące, którymi będą wznosić toasty za jego zdrowie.

W kolejnych tygodniach i latach na większe zyski mogą liczyć producenci i sprzedawcy odzieży. „Wzrost w tym sektorze widoczny był również po narodzinach księcia George’a, jednak księżniczka będzie prawdopodobnie wyznaczać trendy w modzie przez całe swoje życie. Zarobią na tym zarówno projektanci, zaopatrujący jej garderobę, jak i twórcy podróbek” – tłumaczy Bamfield.

Tego, jak bardzo rozrośnie się brytyjska gospodarka dowiemy się niebawem – księżna Kate ma termin na koniec kwietnia.

Teksty tygodnia

Polka znęcała się nad dziećmi w żłobku w Londynie. Wszystko nagrały kamery

22-letnia Polka znęcała się nad dziećmi w londyńskim żłobku. Jej ofiarą padło 23 dzieci. Kobieta uderzała je, szczypała i szarpała nimi.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Macie zaplanowany lot na maj lub czerwiec? Ryanair ostrzega

Linie Ryanair i EasyJet ostrzegają przed utrudnieniami w podróżowaniu. Osoby, które planują lot na maj, muszą liczyć się z opóźnieniami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie