Kierunkowy Anglia: jaki jest kierunkowy do UK i brytyjskich miast

Wielu Polaków planujących wyjazd do Anglii lub chcących skontaktować się z bliskimi mieszkającymi na Wyspach Brytyjskich zastanawia się, jaki numer kierunkowy ma Anglia. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wyjaśnimy różnice między +44, 44 i 0044.

Jaki numer kierunkowy ma Anglia?

Numer kierunkowy do Anglii to +44. Należy go używać zarówno podczas dzwonienia z telefonu komórkowego, jak i stacjonarnego. Jeśli nie ma znaku + na telefonie stacjonarnym można użyć dwóch zer, o czym poniżej.

Kierunkowy Anglia:  +44, 44 czy może 0044?

Numer kierunkowy do Anglii sprawia problemy, podobnie jak inne kierunkowe ze względu na różnorodność zapisu – obecność znaku +, czasem dwóch zer. Wiele osób ma ogólnie problem z zastosowaniem międzynarodowych numerów kierunkowych. W różnych miejscach można spotkać kierunkowy do Anglii podany jako +44, albo 0044 albo samo 44. Czym to się właściwie różni?

  • +44 – jest to pełny międzynarodowy numer kierunkowy do Anglii. Należy go używać podczas dzwonienia z Polski lub innych krajów.
  • 44 – ten numer jest często spotykany w Anglii, np. na stronach internetowych czy w reklamach. Jest to zapis skrócony. Należy jednak pamiętać, że bez znaku „+” nie jest to poprawny numer kierunkowy do Anglii i nie zadziała podczas połączenia międzynarodowego.
  • 0044 – ten numer kierunkowy można stosować zamiast +44 podczas dzwonienia z telefonów stacjonarnych w niektórych krajach. Należy jednak sprawdzić instrukcję obsługi swojego telefonu, aby upewnić się, że jest on obsługiwany.

Dzwonienie do UK

Dzwoniąc do UK z zagranicy, wybieramy kierunkowy Anglia a potem numer stacjonarny lub komórkowy z pominięciem zera.

Format numeru komórkowego w UK

Numery komórkowe w UK zaczynają się zawsze od 07 i maja zwykle 11 cyfr.

Jak sprawdzić z jakiego miasta jest dany kierunkowy?

Aby sprawdzić z jakiego miasta jest dany numer, można skorzystać z wyszukiwarki udostępnionej przez Ofcom. Poniżej podajemy największe miasta.

Londyn+44 20

Birmingham+44 121

Manchester+44 161

Liverpool+44 151

Leeds+44 113

Glasgow+44 141

Bristol+44 117

Edinburgh+44 131

Cardiff+44 29

Belfast+44 28

Teksty tygodnia

Kiedy w UK przestawiamy zegarki na czas letni?

Kiedy przestawiamy nasze zegarki do przodu? Kiedy wiosną 2025 roku dochodzi do zmiany czasu na czas letni w Wielkiej Brytanii?

Inflacja w Holandii w marcu 2025 spowolniła

Wskaźnik inflacji w Holandii w marcu 2025 roku znalazł...

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które będą wybierać się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

11-letnia dziewczynka wpadła do Tamizy – trwają poszukiwania

Tragiczny wypadek we wschodniej części Londynu. Do Tamizy wpadła...

Zajmował mieszkanie socjalne, a dwa domy wynajmował imigrantom

Mężczyźnie, który zajmował mieszkanie socjalne w Amsterdamie, grozi eksmisja. Okazało się, że posiada on dwie prywatne nieruchomości.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

2000 euro dla opiekunów już wkrótce

Czym jest grant wsparcia opiekuna  - czyli Carer's Support Grant i jak się o niego ubiegać? W najbliższych tygodniach Irlandia wypłaci jednorazową kwotę. 2000 Euro dla opiekunów to realna pomoc?

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które będą wybierać się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

WAŻNE! Dyżur paszportowy w Norwich i Peterborough

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie podanym przez serwis RP,...

Wielka Brytania planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej

Minister spraw wewnętrznych planuje zaostrzenie polityki imigracyjnej. Chce zająć się unikaniem przez nielegalnych imigrantów deportacji.

Jak pasażerowie oceniają program Ryanair Prime?

Za i przeciw - jak oceniany jest program Ryanair Prime? Czy korzyści, które płyną z wykupienia „abonamentu lotniczego” w cenie 79 funtów, uzasadniają jego koszt?

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.