piątek, 20 września, 2024

Upadłe linie Monarch Airlines wracają na brytyjski rynek

Brytyjskie linie Monarch Airlines w sześć lat po tym, jak zbankrutowały, pozostawiając tysiące Brytyjczyków bez możliwości powrotu na Wyspy, mają wrócić do funkcjonowania na rynku lotniczym w UK.

Założone 5 czerwca 1967 z siedzibą w Luton linie lotnicze Monarch Airlines przestały funkcjonować sześć lat temu. Dosłownie z dnia na dzień upadły. 2 października 2017 roku, dokładnie o godzinie czwartej w nocy firma po prostu zawiesiła wszystkie realizowane przez siebie połączenia. W efekcie ponad 110 tysięcy osób, które skorzystały z jej usług, nie miały, jak wrócić na Wyspy. I teraz, jak wszystko na to wskazują, planuję powrót do branży…

Na nowym koncie linii lotniczej w mediach społecznościowych zatweetowano: „Ciężko pracujemy, budując zupełnie nowe Monarch Airlines, tylko dla Ciebie”. W innym tweecie napisano: „Monarch Airlines Limited i Monarch Holidays Limited zostały wczoraj przejęte przez nowych właścicieli po odejściu założyciela firmy i poprzedniego akcjonariusza większościowego. Więcej informacji wkrótce”.

Co wiemy o powrocie Monarch Airlines?

Linia lotnicza uruchomiła także nową stronę internetową – letsmonarch.co.uk – wraz z kontami na Instagramie i Twitterze. Nowy prezes Monarch, Daniel Ellingham, powiedział magazynowi branżowemu „Airways”, że „utworzy nową i silną firmę w ramach brytyjskiego sektora turystycznego”.

Nie ma obecnie żadnych szczegółów na temat tego, kiedy Monarch wznowi loty ani z jakich lotnisk miałby obsługiwać połączenia. Jednak „The Sun” donosi, że linia lotnicza pozyskała już inwestorów zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i UE

Monarch Airlines obsługiwały połączenia głównie z krajami basenu Morza Śródziemnego (Hiszpania, Portugalia, Cypr, Tunezja, Turcja, Egipt). Głównymi hubami były port lotniczy w Birmingham (on był największy), Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Manchester i Leeds/Bradford. Monarch Airlines oferowały również loty transatlantyckie na Florydę jako loty czarterowe. Rocznie przewoziły one 6,3 miliona pasażerów do 40 miejsc docelowych

Na czym polegał dramatyczny upadek tych linii?

Civil Aviation Authority nie ma wątpliwości, że upadek Monarch Airlines to największa tego typu katastrofa w dziejach awiacji Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorstwo od dłuższego czasu zmagało się z problemami finansowymi.

Co wykończyło brytyjskie linie? Globalny terroryzm – to opinia Andrew Swaffielda, dyrektora linii. Z powodu zamachów, które miały miejsce na Bliskim Wschodzie, ludzie zwyczajnie bali się latać do Turcji i Tunezji.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?
Szef szpitala, który „uciszył obawy dotyczące Lucy Letby”, odszedł z NHS z 1,5 milionami funtów
„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?