Ryanair odwołał w styczniu ponad 950 lotów, ale i tak przewiózł więcej pasażerów

W styczniu Ryanair musiał odwołać ponad 950 lotów z powodu konfliktu na Bliskim Wschodzie. Jednak w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku tani przewoźnik przewiózł w styczniu tego roku o 3 proc. więcej pasażerów.

Ryanair poinformował, że w styczniu tego roku obsłużył 12,2 miliona klientów, co stanowi wzrost o 3 proc. w porównaniu z 11,8 milionami pasażerów obsłużonych w styczniu 2023 roku.

Ponad odwołanych 950 lotów w Ryanair

W styczniu 2024 roku Ryanair zrealizował około 71 000 lotów, jednak był zmuszony do odwołania ponad 950 lotów ze względu na konflikt w Gazie. Tak zwany „współczynnik wypełnienia” (load factor lub PLF), czyli wskaźnik obsadzenia miejsc w samolotach – spadł z 91 proc. do 89 proc. w stosunku rok do roku.

Jak podał irlandzki przewoźnik, „współczynnik wypełnienia” zmniejszył się z powodu usunięcia w grudniu z internetowych biur podróży (jak np. Booking.com) jego ofert dotyczących lotów.

Przypomnijmy, że takie strony internetowe, jak np. Booking.com, Kiwi czy Kayak zdecydowały się usunąć Ryanaira ze swoich serwisów. Początkowo tani przewoźnik stwierdził, że przyjął to posunięcie z zadowoleniem twierdząc, że strony sprzedawały jego loty bez pozwolenia. Jednak – jak się okazało – zauważalnie na tym stracił.

Obniżka cen biletów Ryanaira

Przewoźnik odczuł już wpływ, jaki usunięcie go z serwisów biur podróży ma na spadek jego przychodów z biletów. Dlatego też irlandzkie linie są zmuszone do obniżenia cen biletów, aby zapełnić miejsca w swoich samolotach.

Co ciekawe – konkurencyjna linia lotnicza – Wizz Air ujawniła, że w styczniu przewiozła 4,7 miliona pasażerów. Stanowi to wzrost o 14,2 proc. w stosunku rok do roku. „Współczynnik wypełnienia” z kolei spadł z 86 proc. do 82 proc., co było wynikiem wzrostu ruchu jednokierunkowego oraz reakcji na konflikt na Bliskim Wschodzie.

Wizz Air ogłosił wcześniej, że od początku marca zamierza wznowić loty do Tel Awiwu w Izraelu z takich lokalizacji, jak Londyn, Rzym i Budapeszt.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polscy pracownicy sezonowi w Niemczech – niskie płace i złe warunki życia

Polscy pracownicy sezonowi w Niemczech, podobnie jak ci z Rumunii czy Bułgarii doświadczają wielu trudności. Niskie płace i złe warunki zakwaterowania to tylko część problemów. 

Rośnie liczba zakażeń „superrzeżączką” w Anglii

Przedstawiciele systemu ochrony zdrowia na Wyspach ostrzegają, że rzeżączka może stać się chorobą nieuleczalną.

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.

Kryzys mieszkaniowy w UK. Migranci wynajmują przybudówki jako mieszkania

Patologia na rynku wynajmu mieszkań w Wielkiej Brytanii jest bardzo widoczna. Migranci szukający taniego lokum zapłacą za każdy dach nad głową

Nowe mieszkania w Glasgow

Co stanie w miejscu wyburzonych niedawno wyburzonych bloków? Kontrolowane eksplozja zmieniła panoramę miasta. Czy zmieni też coś w życiu mieszkańców? Czy to sposób na kryzys mieszkaniowy w UK?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Samotni rodzice ucierpią najbardziej na podwyżkach rachunków

Podwyżki rachunków w kwietniu najbardziej dotkną samotnych rodziców. Organizacje charytatywne mówią, że grozi to poważnym kryzysem.

Nowe mieszkania w Glasgow

Co stanie w miejscu wyburzonych niedawno wyburzonych bloków? Kontrolowane eksplozja zmieniła panoramę miasta. Czy zmieni też coś w życiu mieszkańców? Czy to sposób na kryzys mieszkaniowy w UK?

Podwyżka cen biletów w Ryanairze na lato

Klienci Ryanaira zapłacą za bilety na tegoroczny sezon wakacyjny więcej niż w ubiegłym roku. Szef firmy zachęca do skorzystania z programu Ryanair Prime.

Inflacja w Holandii w marcu 2025 spowolniła

Wskaźnik inflacji w Holandii w marcu 2025 roku znalazł...

11-letnia dziewczynka wpadła do Tamizy – trwają poszukiwania

Tragiczny wypadek we wschodniej części Londynu. Do Tamizy wpadła...

80-letniej Polce grozi deportacja przez błędne wypełnienie formularza

80-letniej Polce grozi deportacja z Wielkiej Brytanii tylko dlatego, że zamiast wniosku papierowego o pobyt stały, wypełniła formularz online.