piątek, 20 września, 2024

Ryanair precyzuje zasady wnoszenia jedzenia na pokład samolotu

Aby nie komplikować sobie podróży, warto zapoznać się z doprecyzowanymi niedawno przez Ryanaira zasadami dotyczącymi wnoszenia jedzenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Wkrótce wielu z nas wybierze się na wakacje. Dlatego znajomość zasad dotyczących podróży może nam ją znacznie ułatwić. Są jednak takie, z których możemy nie zdawać sobie sprawy. Niedawno Ryanair doprecyzował zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład

Jeśli chcecie spakować własne przekąski do samolotu, warto wiedzieć, czego nie możecie ze sobą zabrać. Wytyczne mogą być różne w zależności od linii lotniczej. My podajemy jednak te, które dotyczą jednej z najpopularniejszych w Europie, czyli Ryanaira.

Na większości lotnisk podróżni nie są przepuszczani przez kontrolę bezpieczeństwa z płynami powyżej 100 ml. Płyny o pojemności 100 ml lub mniejszej, muszą znajdować się w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie.

Zasada ta może także dotyczyć jedzenia, na przykład: dżemu, chutney’a czy jogurtu. Jak podało lotnisko w Dublinie: „Zwykłe jedzenie, takie jak chipsy czy czekoladę, można zabrać ze sobą na pokład w bagażu podręcznym. Z kolei opakowania z masłem lub margaryną nie są dozwolone, gdyż kwalifikuje się je jako pastę”.

Należy wspomnieć, że dozwolona jest żywność dla niemowląt lub osób znajdujących się na specjalnej diecie, a także leki. Jak czytamy w oświadczeniu lotniska: „Pasażerowie mogą wnosić te przedmioty przez punkty kontroli bezpieczeństwa w ilościach potrzebnych na czas podróży. Powinni także poprosić o czerwoną tacę, na której można umieścić te przedmioty oddzielnie od bagażu podręcznego i innych płynów, żeli lub past podczas kontroli bezpieczeństwa”.

Alkohol zabroniony

Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się pić w trakcie lotu gorących napojów. Ponadto pasażerowie nie mogą spożywać własnego alkoholu w czasie podróży samolotem.

Co ciekawe – mięso, owoce morza, warzywa, a także inne niepłynne produkty spożywcze można przewozić zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. Jednak jeśli żywność jest zapakowana w lód lub okłady z lodu w lodówce lub innym pojemniku, to lód lub okłady z lodu muszą być całkowicie zamrożone w momencie przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli będą one częściowo stopione i na dnie pojemnika pojawi się płyn, wtedy nie zostaną przepuszczone przez bramkę bezpieczeństwa.

Jak podają irlandzkie linie lotnicze: „Na pokład samolotu Ryanair możesz zabrać ze sobą dowolne jedzenie i napoje bezalkoholowe, pod warunkiem, że spełniają one ograniczenia dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego”.

Warto wspomnieć, że na pokład samolotów linii Ryanair możemy wnieść 2 sztuki bagażu podręcznego. Jednym jest mała torba osobista o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Drugim torba o wymiarach 55 x 40 x 20 cm, której waga nie przekracza 10 kg.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?