czwartek, 19 września, 2024

Walijskie nadmorskie miasto uznane za najbezpieczniejsze w kraju

Walijskie nadmorskie miasto znalazło się nie tylko w pierwszej dziesiątce najlepszych miejsc na rodzinne wakacje w UK. Uznano je także za najbezpieczniejsze w kraju.

Po wzięciu pod uwagę takich kryteriów jak liczba ofert dotyczących rodzinnych wczasów, restauracji, a także koszt pokoju w hotelu rodzinnym, Go Outdoors oceniło i uszeregowało miasta, do których warto udać się tego lata.

Walijskie nadmorskie miasto wysoko w rankingu

W rankingu najlepszych miast na wakacyjny wyjazd w Wielkiej Brytanii walijskie nadmorskie miasto Llandudno znalazło się na czwartym miejscu. Uplasowało się tuż za Canterbury, które zajęło pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazło się Winchester, a Scarborough na trzecim.

Na miejscu piątym uplasowało się Norwich, na szóstym Newquay. Natomiast na siódmym Isle of Wight, a na ósmym Inverness. Miejsce dziewiąte zajęło Stratford-upon-Avon, a dziesiąte Ramsgate.

Okazuje się, że średni koszt za noc w pokoju rodzinnym w nadmorskim mieście Llandudno wynosi 77,79 funtów. Znajduje się tam 36,6 proc. hoteli przyjaznych rodzinie i 67,1 proc. restauracji także przyjaznych rodzinie.

Bezpieczne Landudno

Miasto Llandudno zamieszkane jest przez niecałe 20 000 mieszkańców. Uważa się je za najbezpieczniejsze nadmorskie miasteczko w Wielkiej Brytanii.

Landudno w Walii
Landudno w Walii / fot. Getty Images

W jego centrum znajduje się wybrzeże z dwumilowym odcinkiem wiktoriańskich tarasów przeplatanych reprezentacyjnymi hotelami. Usytuowane między przylądkami Great Orme i Little Orme.

Warto w nim także zwiedzić wiele pięknych sklepów, restauracji, kościołów i muzeów. Natomiast na molo znajduje się pub z widokiem na plażę i kilka automatów do gier. Popularną rozrywką wśród turystów jest przejażdżka tramwajem Great Orme. Zabiera on pasażerów na wysoki wapienny szczyt.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy doceniono walijskie nadmorskie miasto Llandudno. Niedawno Which? umieściło je na liście 10 najlepszych nadmorskich miast w Wielkiej Brytanii. Razem z Portmeirion i St Davids w Pembrokeshire.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?