Nie wpuszczono jej do samolotu Ryanaira przez nadbagaż

Pewna pasażerka wywołała prawdziwy chaos na lotnisku na Majorce, gdy zaczęła błagać, aby wpuszczono ją na pokład Ryanaira. Wszystko przez nadbagaż…

Kobieta, która dowiedziała się przy próbie wejścia na pokład Ryanaira, że jej bagaż jest za duży, wpadła w panikę.

Kłótnia z Ryanairem przez nadbagaż

Gdy pasażerka Ryanaira dowiedziała się, że jej bagaż jest ponadwymiarowy i musi uiścić opłatę w wysokości 41,81 funta, uznała, że tego nie zrobi. Początkowo próbowała założyć na siebie ubrania, które miała w torbie, jednak niewiele to pomogło.

Przedstawiciel irlandzkich linii twierdzi, że kobieta tak naprawdę odmówiła uiszczenia dodatkowej opłaty za nadbagaż.

– Następnie pasażerka zdenerwowała personel przy bramce wejściowej. Dlatego pracownik odmówił jej wejścia na pokład – dodał rzecznik.

Bronił także decyzji twierdząc, że kobieta „słusznie musiała zapłacić standardową opłatę” w wysokości 41,81 funta za bagaż przy bramce.

Do sporu z personelem Ryanaira doszło najwyraźniej w wyniku nieporozumienia. Dotyczyło ono wymagań związanych z rozmiarem i wagą bagażu podręcznego.

Ostatecznie kobieta, której nie udało się nic wskórać w związku z bagażem i wpuszczeniem jej na pokład, zrezygnowała z rezerwacji i kupiła bilet u innego przewoźnika.

Polityka bagażowa Ryaniara

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ryanair spotkał się z krytyką swojej polityki bagażowej. W ubiegłym roku irlandzki przewoźnik był zmuszony odpowiedzieć na zarzuty ze strony pasażerów dotyczące „potajemnego” zmniejszenia dopuszczalnego limitu bagażu podręcznego.

Jade Kirwan, która jest szefem marketingu w Ryanairze, stanowczo odrzuciła te oskarżenia. ​​Według niej pasażerowie, którzy wcześniej unikali dokładnych kontroli, po prostu nie doświadczali właściwego egzekwowania istniejących przepisów.

– Zasady nie zmieniły się od 10 lat. To, z czym możemy mieć do czynienia, to to, że ludzie którzy przeszli kontrole kilka razy wcześniej, bo nie byli dokładnie sprawdzani, w końcu zostali dokładnie sprawdzeni – tłumaczyła Kirwan.

Obecnie Ryanair toczy batalię prawną z hiszpańskimi władzami w sprawie opłat za bagaż. Rząd Hiszpanii nałożył grzywny w łącznej wysokości 149,8 mln funtów na linie Ryanair, EasyJet, Vueling, Norwegian i Volotea. Powodem były „nadużycia”, w tym opłaty za bagaż podręczny.

Minister praw socjalnych, Pablo Bustinduy powiedział gazecie El Dailo, że dodatkowe opłaty powodują, iż ceny biletów tanich linii lotniczych „nie przestają rosnąć”.

 

Teksty tygodnia

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Obwodowe komisje wyborcze w Niemczech – tu zagłosujesz na prezydenta RP

W Niemczech utworzono w sumie 53 obwodowe komisje wyborcze. Polscy imigranci będą mogli oddać w nich swój głos w wyborach prezydenckich 2025.

Różnice między Irlandią Północną a Republiką Irlandii – niepokojący raport

Dwie Irlandie to nie tylko polityka. To także znaczące różnice w poziomie i jakości życia. Comparative Analysis of Economies of Ireland and Northern Ireland  opublikowany przez Economic and Social Research Institute wzbudza niepokój i rodzi wiele pytań.

Rejestracja na wybory prezydenckie 2025 za granicą

Jak wziąć udział w polskich wyborach polskiego prezydenta 2025 mieszkając poza granicami naszej ojczyzny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Zakłócenia w podróży przed świętami. Loty, kolej i korki na drogach

Jeśli planujemy wyjazd na Bank Holidays, musimy liczyć się z tym, że przed świętami pojawią się zakłócenia w podróży. Czego możemy się spodziewać?

Przeczytaj także