Nie wpuszczono jej do samolotu Ryanaira przez nadbagaż

Pewna pasażerka wywołała prawdziwy chaos na lotnisku na Majorce, gdy zaczęła błagać, aby wpuszczono ją na pokład Ryanaira. Wszystko przez nadbagaż…

Kobieta, która dowiedziała się przy próbie wejścia na pokład Ryanaira, że jej bagaż jest za duży, wpadła w panikę.

Kłótnia z Ryanairem przez nadbagaż

Gdy pasażerka Ryanaira dowiedziała się, że jej bagaż jest ponadwymiarowy i musi uiścić opłatę w wysokości 41,81 funta, uznała, że tego nie zrobi. Początkowo próbowała założyć na siebie ubrania, które miała w torbie, jednak niewiele to pomogło.

Przedstawiciel irlandzkich linii twierdzi, że kobieta tak naprawdę odmówiła uiszczenia dodatkowej opłaty za nadbagaż.

– Następnie pasażerka zdenerwowała personel przy bramce wejściowej. Dlatego pracownik odmówił jej wejścia na pokład – dodał rzecznik.

Bronił także decyzji twierdząc, że kobieta „słusznie musiała zapłacić standardową opłatę” w wysokości 41,81 funta za bagaż przy bramce.

Do sporu z personelem Ryanaira doszło najwyraźniej w wyniku nieporozumienia. Dotyczyło ono wymagań związanych z rozmiarem i wagą bagażu podręcznego.

Ostatecznie kobieta, której nie udało się nic wskórać w związku z bagażem i wpuszczeniem jej na pokład, zrezygnowała z rezerwacji i kupiła bilet u innego przewoźnika.

Polityka bagażowa Ryaniara

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ryanair spotkał się z krytyką swojej polityki bagażowej. W ubiegłym roku irlandzki przewoźnik był zmuszony odpowiedzieć na zarzuty ze strony pasażerów dotyczące „potajemnego” zmniejszenia dopuszczalnego limitu bagażu podręcznego.

Jade Kirwan, która jest szefem marketingu w Ryanairze, stanowczo odrzuciła te oskarżenia. ​​Według niej pasażerowie, którzy wcześniej unikali dokładnych kontroli, po prostu nie doświadczali właściwego egzekwowania istniejących przepisów.

– Zasady nie zmieniły się od 10 lat. To, z czym możemy mieć do czynienia, to to, że ludzie którzy przeszli kontrole kilka razy wcześniej, bo nie byli dokładnie sprawdzani, w końcu zostali dokładnie sprawdzeni – tłumaczyła Kirwan.

Obecnie Ryanair toczy batalię prawną z hiszpańskimi władzami w sprawie opłat za bagaż. Rząd Hiszpanii nałożył grzywny w łącznej wysokości 149,8 mln funtów na linie Ryanair, EasyJet, Vueling, Norwegian i Volotea. Powodem były „nadużycia”, w tym opłaty za bagaż podręczny.

Minister praw socjalnych, Pablo Bustinduy powiedział gazecie El Dailo, że dodatkowe opłaty powodują, iż ceny biletów tanich linii lotniczych „nie przestają rosnąć”.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

7 nowych tras Ryanaira z Londynu Stansted na lato

Ryanair ogłosił rozkład lotów na lato 2025 z Londynu Stansted. Obejmuje on 206 tras i siedem nowych destynacji.

Puste domy sposobem na kryzys mieszkaniowy w UK

Wielka Brytania zmaga się z kryzysem mieszkaniowym. Rada miasta w Glasgow wzywa właścicieli pustostanów do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Kontrowersyjny apel rodzi wiele pytań.

W jakich zawodach szukają pracowników w UK w 2025 roku?

Sporządzono już listę zawodów, w których będzie największe zapotrzebowanie na pracowników w 2025 roku w Wielkiej Brytanii.

Sprawdź swój kupon Lotto – zwycięzca poszukiwany

Na gracza lotto czeka nagroda. Zostało tylko 5 dni, aby tajemniczy zwycięzca odebrał znaczącą kwotę. Już dziś sprawdź swój kupon Lotto.

Większa pomoc finansowa dla rodzin z dziećmi

Ministerstwo Pracy i Emerytur wprowadza zmianę dla osób otrzymujących Universal Credit. Pomoc finansowa ma trafić do rodzin z dziećmi.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Wysoka emerytura w Niemczech zaczyna być mitem

Wielu Polaków pracuje w Niemczech i odprowadza tam podatki oraz składki emerytalne. Jednak jak się okazuje wysoka emerytura w Niemczech nie jest tak oczywista. Podatki obniżają wypracowaną kwotę.

Chaos i ewakuacja lotniska w Londynie

Z nieznanych przyczyn na lotnisku w Londynie zapanował chaos. Samoloty nie lądowały a w okolicach lotniska krążyły policyjne helikoptery. Co się wydarzyło?

Deliveroo: Skarbówka dowie się o zarobkach kierowców

Dyrektywa 2021/514 zwana DAC7 narobiła już niemałego zamieszania wśród osób sprzedających w sieci, na platformach takich jak Ebay czy Vinted.

Inflacja w Holandii w styczniu 2025 notuje spadek

Wskaźnik inflacji w Holandii w 2025 roku spadła do poziomu 3,3 proc. w skali rok do roku, jak wynika z szybkiego szacunku Centraal Bureau voor de Statistiek.

Sara Sharif została pochowana w polskiej wiosce

Tysiące kilometrów od swojego angielskiego domu w hrabstwie Surrey,...

Puste domy sposobem na kryzys mieszkaniowy w UK

Wielka Brytania zmaga się z kryzysem mieszkaniowym. Rada miasta w Glasgow wzywa właścicieli pustostanów do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Kontrowersyjny apel rodzi wiele pytań.