Bagaż podręczny w Ryanairze – rozmiar, zakazane przedmioty, płyny

Bagaż podręczny w Ryanairze musi spełnić określone warunki, abyśmy mogli go zabrać ze sobą w podróż bez konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. Dlatego też warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi rozmiaru walizki, zakazanych przedmiotów i płynów.

Każda linia lotnicza ma określone zasady dotyczące bagażu i tego, jakie powinien mieć wymiary oraz co w nim może się znaleźć. Dlatego też warto się z nimi zapoznać przed podróżą. Bagaż podręczny w Ryanairze również podlega pewnym wymogom – przedstawiamy je poniżej.

- Advertisement -

Bagaż podręczny w Ryanairze

Aby uniknąć nieoczekiwanych i często wysokich opłat, jeszcze przed podróżą powinniśmy zapoznać się z zasadami dotyczącymi bagażu podręcznego, który możemy wziąć ze sobą na pokład.

Warunkiem jest to, że bagaż podręczny w Ryanairze musi się zmieścić pod siedzeniem przed nami, dlatego też bezwzględnie musi mieć określone wymiary.

Kupując bilet na podróż irlandzkimi liniami lotniczymi, mamy – jako pasażerowie – zagwarantowaną możliwość bezpłatnego przewiezienia ze sobą bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary to 40 cm x 20 cm x 25 cm.

Jeśli nasz bagaż przekroczy te wymiary, może zostać odrzucony przy bramce wejściowej na pokład lub – jeśli to możliwe – umieszczony w luku samolotu za określoną opłatą w wysokości 70 euro.

Jeśli natomiast musimy zabrać ze sobą dodatkową torbę, musimy odpłatnie dodać do rezerwacji „Priority & 2 Cabin Bags”. Wtedy możemy zabrać małą torbę osobistą, a także bagaż na kółkach o wadze 10 kg o wymiarach nie większych niż 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alternatywnie możemy również dopłacić, aby dodać do rezerwacji opcję bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg.

Rzecznik irlandzkich linii lotniczych powiedział:

– Jeśli twój bagaż podręczny jest za duży, nie przejdzie przez bramkę wejściową na pokład. W takim przypadku zostanie on umieszczony w luku samolotu i będziesz musiał/-a uiścić opłatę w wysokości 70,00 euro (plus VAT na loty krajowe).

Przedmioty zakazane w bagażu podręcznym

Istnieją również określone zasady w Ryanairze dotyczące przedmiotów, których nie możemy przewozić w bagażu podręcznym. Nie wolno przewozić żadnych z poniższych przedmiotów w bagażu rejestrowanym ani podręcznym. A także przechodzić z nimi kontroli bezpieczeństwa (należy sprawdzić kieszenie). Są to wszelkie przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla samolotu, ludzi lub mienia, w tym poniższe:

– materiały wybuchowe, substancje i urządzenia, które mogą spowodować poważne obrażenia lub stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa, w tym detonatory i zapalniki

– łatwopalne ciecze, gaz

– łatwopalne ciała stałe, substancje powodujące niebezpieczną reakcję chemiczną

– fajerwerki, flary, kanistry, materiały pirotechniczne

– farba, terpentyna, benzyna, rozcieńczalnik do farb

– alkohol o ABV powyżej 70 proc.

– chemikalia, substancje toksyczne

– materiał radioaktywny, w tym izotopy lecznicze lub handlowe

– substancje żrące, w tym rtęć, akumulatory samochodowe i części zawierające paliwo

– łącznie więcej niż jeden litr oleju jadalnego (na przykład oliwy z oliwek)

– urządzenia zasilane baterią litowo-jonową o mocy przekraczającej 160 watogodzin

– inteligentne torby, z których nie została wyjęta bateria litowa

– zapalniczki.

Teksty tygodnia

250 euro dla osób na niepełnym etacie

Part-Time Job Incentive Scheme (PTJI) to świadczenie przyznawane w Irlandii. Przysługuje osobom na niepełnym etacie. 250 euro dla każdej osób na niepełnym etacie to kwota, która może wiele zmienić.

„Niech muzyka połączy nas z Janem Pawłem II”

artykuł powstał na zamówienie klienta Wyjątkowe koncerty ku czci Papieża-Polaka...

Holandia próbuje zaostrzyć prawo azylowe. To historyczny moment

Holenderska niższa izba parlamentu przyjęła kontrowersyjną poprawkę do ustawy azylowej, która zaostrza przepisy wobec osób przebywających w kraju nielegalnie.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Przeczytaj także