Brytyjczyk umarł z głodu po tym, jak kilka miesięcy wcześniej DWP odmówiło mu wypłaty zasiłku

Fot. YouTube

Martwego Errola Grahama znalazł w mieszkaniu w Nottingham… komornik. Policja podejrzewa, że mężczyzna zmarł z głodu po tym, jak Department for Work and Pensions odciął go od zasiłku Employment and Support Allowance (ESA). 

- Advertisement -

Gdy komornik wszedł siłą do mieszkania z councilu w 15-piętrowym budynku w Nottingham, 57-letni Errol Graham już dawno nie żył. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że w chwili śmierci mężczyzna ważył jakieś 30 kilogramów. W jego domu śledczy znaleźli jedynie kilka starych puszek z konserwami rybnymi. 

Zajmujący się sprawą śmierci Grahama koroner ustalił, że Department for Work and Pensions osiem miesięcy wcześniej zabrał mężczyźnie zasiłek Employment and Support Allowance (ESA). Urzędnik DWP zdecydował się na ten krok, ponieważ Brytyjczyk nie stawiał się na spotkania i testy, które miały wykazać, czy jest zdolny do pracy. Mężczyzna nie otwierał też nikomu drzwi, ani nie odpowiadał na maile. Z nieoficjalnych informacji wynika, że od lat cierpiał on na depresję. 

Zobacz też: „Biedni ludzie korzystają z banków żywności, bo nie potrafią gotować” – Zgadzacie się z opinią konserwatywnej posłanki?

Po śmierci Errola Grahama o sprawiedliwość postanowiła zawalczyć jego synowa, 31-letnia Alison Turner, która za tragedię obwiniła bezpośrednio DWP. „Chcę gwarancji, że on nie umarł bez powodu – że oni pochylą się nad jego śmiercią, wezmą pod uwagę to, co zrobili i wyciągną z tego nauczkę. Nie wierzę, że to zrobią. Ale to wszystko, czego chcę. Chcę, żeby się uczyli, aby nikt inny nie musiał już umierać” – wyznała na lamach „Daily Mirror rozgoryczona kobieta. „Wady w tym ich systemie – dlatego jestem tak zła na DWP. Spojrzeli mi w twarz i mieli czelność powiedzieć mi, że wszystko, co zrobili, było akceptowalne i zgodne z prawem. Nic z tego nie było do zaakceptowania” – dodała. 

Czytaj też: W UK lawinowo przybywa osób korzystających z banków żywności! Winne są niskie płace, inflacja i cięcia w zasiłkach

W reakcji na tragedię, która dotknęła Errola Grahama, posłanka Partii Pracy Debbie Abrahams zażądała, by w sprawie śmierci ludzi, którym cofnięto wypłatę zasiłków, zostało przeprowadzone specjalne śledztwo. 

 

 

Teksty tygodnia

Podwyżki, podatki, wypłaty i zmiany, których nie możesz przeoczyć – finanse w lipcu

Lipiec 2025 zapowiada się jako miesiąc pełen istotnych wydarzeń...

Zarabiasz mniej niż 100 tysięcy rocznie? Możesz otrzymać nawet 4000 zasiłku na dziecko

Rodzice pracujący z rocznym dochodem poniżej 100 000 funtów mogą otrzymać od HM Revenue & Customs zasiłek Tax-free Childcare sięgający nawet 4 000 funtów. Program pokrywa koszty opieki nad dziećmi – opiekunek, żłobków, niań oraz zajęć pozalekcyjnych.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Każde dziecko w UK przejdzie test DNA – rewolucja w NHS!

Zgodnie z planem NHS każde dziecko w UK przejdzie test DNA. Według ministra zdrowia, może pozwolić to na wcześniejsze wykrycie chorób.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie