Co boli muzułmanów? Wybrano „Islamofobów roku”!

Nagrody dla największych islamofobów co roku są przyznawane przez The Islamic Human Rights Commission (IHRC), organizację sponsorowaną częściową przez ONZ. Organizatorzy chcą w ten sposób wzrócić uwagę na dyskryminację muzułmanów w światowych mediach, polityce i życiu społecznym.

Główną nagrodę przyznano redakcji „Charlie Hebdo”, pomimo, że głosowanie miało miejsce już po terrorystycznym ataku na redakcję satyrycznego tygodnika. W głosowaniu Francuzi wyprzedzili premiera Izreala Benjamina Netanyahu, prezydenta USA Baracka Obamę i amerykańskiego dziennikarza Billa Mahera.

- Advertisement -

Przypomnijmy. W poniedziałek 7 stycznia bracia Said i Cherif Kouachi weszli zamaskowani do redakcji paryskiego tygodnika i zabili kilkunastu dziennikarzy i rysowników. Trzeci z zamachowców zabił policjantkę i cztery osoby w sklepie z rzeczami koszernymi w centrum Paryża.

Rzecznik IHRC uważa jednak, że na przyznanie nagrody należy patrzeć „ironicznie”. „Coroczne nagrody dla Islamofobów są znane ze swojego ironicznego stosunku, a wymierzone są w ludzi i organizacje, które mają na celu nakręcanie nienawiści wobec muzułmanów i ich wiary” – powiedział rzecznik organizacji, komentując przyznane nagrody.

Za największego islamofoba uznano z kolei Teresę May, brytyjską Minister Spraw Wewnętrznych. „Islamofobem Wielkiej Brytanii” został Maajid Nawaz, muzułmanin, który działał kiedyś w radykalnych organizacjach, ale obecnie jako polityk Liberalnych Demokratów zajmuje się odciąganiem młodych muzułmanów od radykalnej wersji Islamu.

Najmocniej muzułmanów zabolał wyświetlany w zeszłym roku film „American Sniper”, a medium, które zostało uznane za najmocniej nienawidzące wyznawców Allaha, to Fox News.

Teksty tygodnia

Zasiłek nie wystarcza nawet na jedzenie?

Wybrać posiłek dla siebie, czy dla dziecka? Kupić jedzenie, czy opłacić rachunki? To są codzienne decyzje, jakie podejmować muszą miliony najbiedniejszych w Niemczech

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Planujesz wakacje za granicą? To jedno ustawienie w telefonie może cię sporo kosztować

Rozpoczyna się sezon wakacyjny, a wiele osób planuje urlop za granicą. Przed wyjazdem warto upewnić się, że zabraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy – paszporty, ładowarki i inne drobiazgi. Jednak wiele osób zapomina o jednej istotnej zmianie w ustawieniach telefonu, która – jak się okazuje – może ich sporo kosztować.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Zakaz pobierania dodatkowych opłat za bagaż podręczny w samolotach

Posłowie Parlamentu Europejskiego zagłosowali za zakazem pobierania przez linie lotnicze dodatkowych opłat za bagaż podręczny.

Przeczytaj także