Jak planujemy spędzić wakacje w 2024 roku?

Badanie przeprowadzone na 2000 osób w Wielkiej Brytanii ujawniło trendy w podróżowaniu. Wykazało również, że ludzie w wieku od 18 do 24 lat najchętniej samotnie zwiedzają świat. Jakie zatem są najczęstsze plany na wakacje w 2024 roku?

Badanie zlecone przez firmę Hilton jest częścią globalnego raportu trendów w podróżowaniu na przyszły rok. Pokazuje ono, jak zmieniają się zachowania i zainteresowania związane z wyjazdami na wakacje w 2024 roku.

Plany na wakacje w 2024

Patricia Page-Champion, starszy wiceprezes i dyrektor handlowy w Hilton, powiedziała:

– Nasze badanie wskazuje na coraz większą koncentrację osób podróżujących na doświadczeniach, wpływie mediów społecznościowych i rozrywki w wyborze wakacji. A także na nowo postrzegane przez podróżnych pojęcie dobrego samopoczucia i relaksu.

– Obserwując te zmieniające się trendy, jedną stałą, którą ciągle dostrzegamy, jest znaczenie wakacji dla osób w Wielkiej Brytanii, które planują więcej podróżować w 2024 roku. Nawet jeśli oznacza to oszczędności w innych sferach życia – dodała.

Badanie pokazało także, że jedna czwarta osób dorosłych chce w ciągu najbliższych trzech lat podróżować w pojedynkę. Eksplorowanie wakacyjnych zakątków solo jest ważną sprawą dla 20 proc. ankietowanych. 42 proc. z kolei pragnie większej niezależności, a 46 proc. większej elastyczności.

Wewnętrzne dane marki wykazały również, że liczba wyszukiwań hasła „baseny kryte” w przypadku osób podróżujących samotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwoiła się – przy czym liczba wyszukiwań spa w przypadku wszystkich wczasowiczów wzrosła aż o 82 procent.

Współczesne podróżowanie

Badanie pokazało także, jak wygląda współczesne podróżowanie. Wykazało, że dla 48 proc. osób priorytetem jest odkrywanie lokalnych zwyczajów i tradycji, a 81 proc. lubi odkrywać zupełnie nowe miejsca.

W przypadku jednak pobytu mieszkańców Wysp w hotelach na wakacjach, zależy im na „klasycznym komforcie”. 25 proc. ankietowanych stwierdziło, że korzysta z domowych wygód podczas podróży.

Wiele osób na wakacjach spędza także dużo czasu patrząc w ekran komputera lub telefonu. Najczęściej są to ludzie w wieku od 35 do 44 lat. Co ciekawe, 31 proc. wszystkich ankietowanych całkowicie sprzeciwia się korzystaniu z mediów społecznościowych na wakacjach.

Ankieta pokazała także, że w wyborach dotyczących wakacji ludzie kierują się w 34 proc. trendami w mediach społecznościowych, w 36 proc. kulturą popularną, a w 34 proc. aktualnymi wydarzeniami.

Ponieważ 85 proc. podróżnych traktuje priorytetowo nowe doświadczenia, 55 proc. rozważa kolejną podróż wakacyjną na długo przed wyjazdem. W okresie poprzedzającym wakacje 52 proc. ankietowanych stwierdziło, że koncentruje się na zmniejszeniu wydatków na inne cele. A 56 procent planuje dalsze zwiększenie budżetu na podróże w 2024 roku w porównaniu z 2023 rokiem.

Teksty tygodnia

Zmarł papież Franciszek. Zerwał z tradycją w sprawie pochówku

W Poniedziałek Wielkanocny zmarł papież Franciszek. W sprawie swojego pochówku wydał nietypową decyzję zrywając ze 120-letnią tradycją.

Świąteczne zakupy w Polsce tańsze niż w Niemczech? Wyniki testu zaskakują!

W Niemczech Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy a sklepu są zamknięte. Co ciekawe, wielu Niemców tego dnia przyjeżdża na zakupy świąteczne do Polski.

Wyższe wykształcenie, wyższe zarobki

Chociaż często podkreśla się, że najlepiej zarabiają “fachowcy”, najnowszy raport z rynku pracy w Niemczech wskazuje, że wyższe wykształcenie oznacza wyższe zarobki. Zatem jaką pensją mogą cieszyć się osoby z magistrem, a jaką technicy?

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

W Irlandii znów spadła liczba mieszkań socjalnych

System mieszkań socjalnych w Irlandii kuleje pomimo prób usprawnienia go przez system HAP. System HAP (Housing Assistance Payment) to irlandzki program wsparcia mieszkaniowego, w ramach którego lokalne władze opłacają część czynszu najmu bezpośrednio właścicielowi nieruchomości.

Przeczytaj także