piątek, 20 września, 2024

Kawiarnie i restauracje w Londynie mają problem z czystością

Najnowszy ranking, który wziął pod uwagę ponad 200 000 kawiarni i restauracji w Wielkiej Brytanii pokazał, że Londyn zdecydowanie najsłabiej radzi sobie z higieną. Wynik Londynu byłby jeszcze gorszy, gdyby nie „pomoc” zamożnej dzielnicy Kensington and Chelsea.

Kawiarnie i restauracje w Londynie nie należą do najczystszych?

Ranking przygotowany przez the High Speed Training pokazał, że kawiarnie i restauracje w Londynie wypadają najsłabiej w kraju, jeśli chodzi o czystość. Wśród 215 000 przeanalizowanych lokali z ofertą gastronomiczną w Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, te w Londynie uzyskały w zakresie czystości wynik 4,36 na 5. Najlepiej pod tym względem wypadły restauracje i kawiarnie w zamożnej dzielnicy mieszkaniowo-handlowej Kensington and Chelsea, gdzie średnio klienci ocenili lokale na 4,8. Najgorzej natomiast w rankingu uplasowała się gmina Waltham Forest, z wynikiem 3,74. Niestety, jak wynika z raportu, aż 186 lokali w całym Londynie uzyskało wynik równy „0”. Natomiast 802 lokale otrzymały w zakresie higieny żywności ocenę „1”.

W skali kraju najlepiej wypadł region South West, z wynikiem 4,66. Dalej uplasowała się Irlandia Północna, z wynikiem 4,64 i East Midlands, z wynikiem 4,62. Z kolei w dalszej części rankingu znalazły się, kolejno: North East, South East, East Counties, Yorkshire and the Humber, North West, Walia i West Midlands.

Bezpieczeństwo przygotowywania posiłków to podstawa

Eksperci zwracają uwagę, że bezpieczeństwo związane z przygotowywaniem żywności to nie tylko puste słowa, ponieważ słabe standardy w tym zakresie mogą doprowadzić do poważnych zatruć. – Bezpieczeństwo żywności i rygorystyczne praktyki dotyczące higieny są nadzwyczaj istotne. Ostatnio było wiele głośnych przypadków zatruć pokarmowych i chorób wywołanych przez bakterie przenoszone przez żywność. I to właśnie dlatego ocena higieny przygotowywania żywności jest tak ważna. Odzwierciedla ona bowiem bezpośrednio poziom bezpieczeństwa i higieny działania danego zakładu i ma kluczowe znaczenie dla konsumentów – tłumaczy dr Richard Anderson, dyrektor ds. nauki i rozwoju w High Speed Training.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?