Kobiety w UK mogą nie wybaczyć Karolowi III takiego zachowania. Co zignorował?

W ostatnich dniach na członków rodziny królewskiej spadła fala krytyki, a to za sprawą „zignorowania” występów angielskich piłkarek na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej kobiet w Australii i Nowej Zelandii. Angielki doszły na tym turnieju do finału, ale ich ostatniej batalii z Hiszpankami nie poleciał zobaczyć żaden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Co więcej, w czasie finału król Karol III przebywał… w kościele.

Król Karol III zupełnie zignorował zmagania angielskich piłkarek?

Król Karol III, w wiadomości do angielskiej kadry piłkarskiej kobiet po finale z Hiszpankami, pochwalił ich „umiejętności, determinację i ducha zespołowego”, a także wyraził zadowolenie z dotarcia przez nie do ostatniego etapu turnieju rozgrywanego w Australii i Nowej Zelandii. Monarcha stwierdził, że tegoroczne osiągnięcia tzw. lwic „posłużą jako inspiracja dla przyszłych pokoleń”, a już teraz zapewniły im one „miejsce w podręcznikach historii”. Poza tym Karol III przesłał piłkarkom „serdeczne myśli i wyrazy współczucia z powodu wyniku”, ponieważ Angielki przegrały ostatecznie z Hiszpankami 0:1, po golu Olgi Carmony.

- Advertisement -

Media brytyjskie szybko jednak wychwyciły, że król Karol III, w trakcie, gdy lwice walczyły o najważniejsze trofeum w piłkarskich rozgrywkach, udał się do… kościoła. Król wraz z małżonką Kamilą zostali sfotografowani, jak o godz. 11:30 zajechali pod Crathie Kirk – świątynię odwiedzaną przez brytyjską rodzinę królewską w trakcie pobytu w pobliskim zamku Balmoral. Monarcha przybył do Crathie Kirk na niedzielne nabożeństwo dokładnie w momencie, gdy Angielki toczyły z Hiszpankami bój o tytuł mistrzyń świata 2023 roku. A przecież źródła pałacowe poinformowały zaledwie dzień wcześniej, że „obie Ich Wysokości będą śledzić niedzielne wydarzenia z największym zainteresowaniem”.

Książę William nie poleciał do Australii ze względu na ochronę klimatu?

Już na kilka dni przed ostatnim gwizdkiem na Mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet w Australii i Nowej Zelandii wiadomo było, że do Australii nie uda się też na mecz książę William. A zatem członek rodziny królewskiej, który z futbolem, jako prezes angielskiego Związku Piłki Nożnej (the Football Association), związany jest w sposób szczególny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że książę wycofał się z osobistego udziału w finale ze względu na troskę o klimat. I choć William wystąpił wraz z księżniczką Charlotte w mediach społecznościowych, przepraszając za to, że nie może być z lwicami w Australii, to „zignorowanie” przez niego piłkarskiego finału z udziałem Anglii może jeszcze niejednokrotnie zostać mu w przyszłości wypomniane.

Warto jednak przypomnieć, że książę William nie pojawił się też na dwóch ostatnich turniejach Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn, choć tym razem z uwagi na kwestie polityczne. W 2018 roku rodzina królewska zrezygnowała z udziału w turnieju w Rosji, a w 2022 roku – w Katarze. Podczas tych ostatnich rozgrywek książę William postanowił wyrazić swój sprzeciw wobec naruszania na Bliskim Wschodzie praw człowieka.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?

Odsypiasz w weekendy, by nadrobić niedobory snu z tygodnia? Ryzykujesz utratą zdrowia

Teksty tygodnia

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Jak przygotować się na wojnę? Rządowe rady na trudne czasy

Niestabilność polityczna oraz kolejne powstające punkty zapalne powodują, że coraz częściej rządy wydają oficjalne dokumenty i porady dotyczące tego, jak przygotować się na wojnę lub inna kryzysową sytuację.

Nowe plany rządu. Zagraniczni więźniowie będą deportowani wcześniej

Zgodnie z planami zapowiedzianymi przez rząd, zagraniczni przestępcy osadzeni w brytyjskich więzieniach mają być deportowani wcześniej niż dotychczas. Według władz, ta zmiana pozwoli zwolnić około 500 cel rocznie, co przełoży się na oszczędności sięgające milionów funtów.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie