Jak i gdzie wymienić stare korony norweskie, które wyszły z obiegu?

Stare, wycofane z obiegu korony norweskie

Dla wszystkich tych, którzy są w posiadaniu starych banknotów (np. koron norweskich, funtów, marek czy dolarów) i obawiają się, że nie mają one już żadnej wartości, mamy dobrą wiadomość. Stare banknoty możecie sprzedać i na tym zarobić.

Jednym z krajów, do którego licznie emigrują nasi rodacy – oprócz Wielkiej Brytanii – jest Norwegia. Tam właśnie wielu Polaków rozpoczyna nowe życie, tam rozwija się zawodowo i cieszy się pięknem krajobrazów, z których Norwegia słynie. Państwo to znane jest także ze swojej silnej gospodarki, która, jak wiemy, opiera się na rozsądnej strategii, dobrej polityce i… pieniądzach. 

Obecnie ten bogaty kraj znajduje się w procesie wymiany starych banknotów na nowe. W trzecim kwartale 2018 w Norwegii wprowadzono do obiegu nowe nominały: 50 NOK oraz 500 NOK, w związku z czym w październiku tego roku wycofane zostaną z obiegu banknoty o nominale 500 koron. Z kolei wcześniej wraz z dniem 30 maja 2018 roku wszystkie stare korony norweskie o nominałach 100 i 200 straciły ważność i zostały zastąpione przez banknoty z lepszymi zabezpieczeniami w drugim kwartale 2017 roku. Nie oznacza to wcale, że korony wycofane z obiegu nie mają wartości.

aktualne korony norweskie/ fot. wycofanebanknoty.pl

 

Polecane: Zobacz, jak wymienić stare funty wycofane z obiegu i na tym zarobić

Wielu z nas może zapewne znaleźć w szufladach zachowane stare banknoty, których wyjście z obiegu najzwyczajniej przegapiliśmy. Nic jednak straconego, istnieje bowiem sposób na ich spieniężenie. Wprawdzie nie w bankach, jest to jednak możliwe dzięki takim serwisom jak wycofanebanknoty.pl.

Możecie w nim przeliczyć wartość starych banknotów, które macie do sprzedania. Z powodzeniem możecie w ten sposób spieniężyć stare korony, funty, marki, franki czy dolary, które od dawna nie są w obiegu.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wycofano także z obiegu niektóre wersje funtów brytyjskich. Należą do nich m.in. 5-funtówka z podobizną George’a Stephensona (wycofana w 2003 roku), 10-funtówka z wizerunkiem Charlesa Dickensa (wycofana w 2003 roku), 20-funtówka z wizerunkiem Michaela Faraday’a (wycofana w 2001 roku), 20-funtówka z wizerunkiem Sir Edwarda Elgara (wycofana w 2010 roku), a także 50-funtowy banknot z wizerunkiem Sir Johna Houblona (wycofany w 2014 roku).

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na sprzedaż i dopiero się nad nią zastanawiamy, możemy zasięgnąć opinii profesjonalistów pod numerem telefonu (22) 118 39 60 lub adresem mailowym [email protected], ponadto klienci mogą odwiedzić osobiście placówkę w Warszawie znajdującą się przy ul. Kobielska 23.

Teksty tygodnia

Polka pomaga tysiącom rodaków rozwieść się bezpiecznie w Anglii. Jak to robi?

Anna Montgomery pomaga Polakom w Anglii przejść przez rozwód bezpiecznie i z planem. Zobacz, jak uniknąć błędów i nie stracić majątku.

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Gangi rządzą Szkocją?

Ponad 100 osób aresztowanych za przemyt i dystrybucję narkotyków. Jedenaścioro dzieci pod specjalną ochroną ze względu na zagrożenie ze strony gangów.

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie