piątek, 20 września, 2024

Nie żyje Aleksiej Nawalny. Stracił przytomność w łagrze

Rosyjskie służby więzienne poinformowały w piątek o tym, że nie żyje Aleksiej Nawalny, który przebywał w kolonii karnej w miejscowości Charp w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Był on zagorzałym przeciwnikiem Putina.

Powołując się na informację podaną przez rosyjskie służby więzienne agencja Reuters poinformowała, że nie żyje Aleksiej Nawalny, zagorzały przeciwnik Putina. 47-letni opozycjonista więziony był w kolonii karnej w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na północy Rosji. Panowały tam wyjątkowo ciężkie warunki.

Nie żyje Aleksiej Nawalny

Zgodnie z relacją służb więziennych Aleksiej Nawalny miał „nagle” źle się poczuć na spacerze i stracił przytomność. Podano, że „na miejsce natychmiast przybył personel medyczny placówki, wezwano pogotowie. Przeprowadzono wszelkie niezbędne czynności reanimacyjne, które nie przyniosły rezultatu. Lekarze stwierdzili zgon skazanego”.

Do wiadomości tych dołączył się Kreml, który podał, że obecnie nie posiada informacji na temat przyczyny śmierci Nawalnego. Sprawa rzekomo ma zostać dopiero zbadana.

Potrzebują potwierdzenia

Współpracownicy opozycjonisty, w tym Kira Jarmysz, poinformowali, że nie mają jeszcze potwierdzenia informacji o śmierci Nawalnego. Podobno jego prawnik jest w drodze do miasta niedaleko kolonii karnej, w której Nawalny przebywał, i ma potwierdzić informacje.

Aleksiej Nawalny od trzech lat przebywał w koloniach karnych w Rosji. Pod koniec grudnia trafił do kolonii w Arktyce o nazwie „Wilk Polarny”, gdzie panują wyjątkowo ciężkie warunki. Pod koniec grudnia temperatury spadły tam do -30 stopni Celsjusza. Według ostatniej informacji z 14 lutego, podanej przez Kirę Jarmysz, opozycjonista miał trafić do karceru po raz 27.

Nawalny, jako zagorzały przeciwnik Putina, do aresztu trafił trzy lata temu, kiedy to wrócił do Rosji z Niemiec po próbie jego otrucia. W Rosji opozycjonista został skazany na ponad 30 lat więzienia.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?