Obywatele państw unijnych popierają plan rezygnacji ze zmiany czasu!

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker powiedział, że skoro sami obywatele nie chcą zmiany czasu, to "zrobimy, czego chcą".

Wiele wskazuje, że czas letni w krajach Unii Europejskiej będzie obowiązywał przez cały rok. Szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker powiedział, że popiera pomysł porzucenia zmiany czasu na terenie Wspólnoty.

- Advertisement -

Theresa May: "Nadchodzące miesiące będą krytyczne w budowaniu przyszłości naszego kraju"

"Jeśli ludzie tego chcą, to zrobimy to" – powiedział Juncker w wywiadzie dla niemieckiej telewizji, ZDF.

Niedawne badania opinii publicznej przeprowadzone na zlecenie Komisji Europejskiej wykazały, że większość mieszkańców krajów Unii Europejskiej jest zdania, że zmiana czasu nie jest potrzebna. Juncker potwierdził, że nie ma sensu lekceważyć tego, czego chcą obywatele. Teraz pomysł ten muszą zaakceptować Parlament Europejski oraz Rada Europejska.

 

 

 

Co nam da porzucenie zmiany czasu?

Porzucenie zmiany czasu z letniego na zimowy będzie miało bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. Według obowiązującego w okresie zimowym czasu, słońce zachodzi około godziny 15 i aż do godziny 4 nad ranem jest całkowicie ciemno. Jeśli przestaniemy przestawiać zegarki na czas zimowy, to dzień pozostanie dłuższy niż w przypadku czasu zimowego. Przede wszystkim pozwoli to nam oszczędzić na energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia domów, ale także ulic i placów. Brak zmiany czas pozwoli także na oszczędności w fabrykach, które również będą mogły dłużej korzystać ze światła słonecznego.

Inną korzyścią odejścia od zmiany czasu jest brak problemów zdrowotnych. Choć obecnie zmieniamy czas tylko o godzinę i może wydawać się to niewiele, to w rzeczywistości dla naszych organizmów jest to spory wysiłek. Szczególnie uciążliwe jest to dla osób w podeszłym wieku, których organizmy są nieco słabsze.

Co Polki myślą o obcokrajowcach? W tym temacie wypowiedziały się same panie [wideo]

W Polsce kwestię zmiany czasu podniósł kilka lat temu PSL, jednak ze względu na przepisy unijne pracę nad zniesieniem zmiany zostały przerwane. Teraz okazuje się, że być może będą one wprowadzone.

 

Teksty tygodnia

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Wyjazd z dzieckiem do UK. Kiedy wystarczy ETA, a kiedy konieczny jest status?

Kiedy wyrobić status dla dziecka na podstawie programu łączenia rodzin, a kiedy wystarczy ETA? Który dokument wybrać wyjeżdżając z dzieckiem do UK?

W tych dzielnicach Londynu aż strach wyjść na ulicę

Ubiegły rok zakończył się wzrostem liczby ofiar śmiertelnych na drogach w Wielkiej Brytanii – zginęły 1 633 osoby, o 1 proc. więcej niż rok wcześniej – i o 1 proc. za dużo.

Epidemia odry w UK? W Liverpoolu zmarło dziecko

NHS apeluje do rodziców, aby zaszczepili dzieci przeciwko odrze, śwince i różyczce, jeśli nie mają aktualnych szczepień. To reakcja na tragiczny przypadek śmierci dziecka z powodu odry w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie