Papież Franciszek: Teoria ewolucji i Wielki Wybuch zgodne z nauką Kościoła!

Papież Franciszek zszokował wszystkich twierdząc, że zarówno teoria ewolucji oraz teoria o wielkim wybuchu są zgodne z nauką Kościoła katolickiego.

Teoria ewolucji oraz teoria wielkiego wybuchu są prawdziwe, a Bóg nie jest czarodziejem z magiczną różczką” – powiedział papież w Papieskiej Akademii Nauk.

- Advertisement -

„Wy dwa psy musicie umrzeć” – Brytyjka skatowała ciężarną Polkę!

Swój komentarz Franciszek wypowiedział w obecności ekspertów, ponieważ jak stwierdził, chciał "ukrócić pseudoteorie” kreacjonizmu oraz inteligentnego projektu, które popierał jego poprzednik, Benedykt XVI.

„Kiedy w Księdze Rodzaju czytamy o stworzeniu świata to mamy przed sobą wyobrażenie, że Bóg to czarodziej trzymający magiczną różdżkę, który może zrobić wszystko. Ale wcale tak nie jest” – powiedział na uczelni papież Franciszek.

„Teoria wielkiego wybuchu, dzięki której wiemy, skąd się wziął nasz świat, nie zaprzecza interwencji w wykonaniu najwyższego. Raczej jej wymaga”.

Podobnie mówił też o ewolucji, ponieważ wg papieża Franciszka ona także wymagała boskiej interwencji. „Ewolucja w naturze nie jest przypadkowa, ponieważ i ona wymaga pewnej kreacji i interwencji boskiej”.

Kościół katolicki był dotychczas znany z postawy anty-naukowej, jej szczególnie ekstremalnym przykładem jest Galileusz, który został zmuszony do odwołania swoich twierdzeń, w których popierał kopernikańską teorię o Ziemi kręcącej się wokół Słońca. Władze Kościoła katolickiego skazały go najpierw na areszt domowy, który później uchylono, a książki jego autorstwa wpisano na listę ksiąg zakazanych i spalono.

Wielkie oszustwo w brytyjskiej National Lottery! Sfałszował los i zgarnął fortunę

„Słowa Papieża są bardzo ważne. W prostej linii jesteśmy potomkami wielkiego wybuchu, przez który powstał cały wszechświat. Sama ewolucja wzięła się z kreacji” – powiedział Giovanni Bignami z Włoskiego Instytutu Astrofizyki.

Teksty tygodnia

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Jak pachnie w Birmingham? Pół roku strajku śmieciarzy

Pół roku strajku śmieciarzy w Birmingham boleśnie obnaża problemy, jakie są codziennością w Wielkiej Brytanii i, na co dzień, sprytnie ukrywają się pod płaszczykiem zgrabnej narracji.

Reformy reform – warsztaty przed przyznaniem świadczenia i zmiany tylko dla nowych wnioskodawców

DWP wprowadza warsztaty przed przyznaniem świadczenia PIP oraz zapowiada zmiany jedynie dla nowych świadczeniobiorców. Jakie zmiany pociągnie za sobą reforma reform?

Ryanair odwołał 170 lotów. Dziesiątki tysięcy pasażerów w opałach!

We Francji rozpoczął się dwudniowy strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Kontrolerzy protestują przeciwko planowanym reformom systemu kontroli ruchu, domagają się podwyżek, zwracają uwagę na niedobór personelu i na przestarzałe narzędzia pracy. W związku ze strajkiem Ryanair odwołał aż 170 lotów. To oznacza problemy dla ponad 30 tys. pasażerów.

Nieproszeni goście z Ameryki. Szopy opanowały niemieckie ulice

Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się na ulicach miast. Niemcy coś o tym wiedzą, ponieważ właśnie mierzą się z pewnym futrzastym problemem. Jest nim szop pracz.

Przeczytaj także